Kazakistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kazak askerileri uluslararası silah ve teçhizat piyasasının araştırılması kapsamında Türkiye’de üretilen savaş modülüne sahip zırhlı muharebe aracını test etti.

Kazakistan ordusunun kullanmaya hazırlandığı Türk yapımı zırhlı muharebe aracı Arma 8×8 ile Nefer uzaktan komutalı silah sistemini test ettiği bildirildi.

Karagandı eyaletindeki "Spassk" eğitim sahasında gündüz ve akşam saatlerinde yapılan denemelerde, Arma 8×8 zırhlı muharebe aracı ile Nefer uzaktan komutalı savaş modülünün özellikleri incelendi.

Kazakistan ordusunda kullanılmak üzere ve ülkedeki sert kış koşullarının dikkate alınarak özel tasarlandığı Türk yapımı Nefer silah modülü (7,62 milimetre makineli tüfek ile 30 milimetre 2A42 otomatik top) uzaktan komutalı savaş sistemi ve termal görüntüleme kamerası sayesinde, gece ateş açmaya ve hedeflere etkili şekilde müdahale etmeye imkan sağlıyor.

Daha önce yapılan açıklamada, Arma 8×8 zırhlı muharebe aracının NATO standartlarına uygun özelliklere sahip olduğu ve Otokar şirketi tarafından aracı kapsamlı taktik ve teknik, ateş açma ve diğer operasyonel özelliklerin incelenmesi, çeşitli iklim koşullarında deneysel askeri operasyonlar için Kazakistan’a ücretsiz olarak teslim edildiği belirtilmişti.

 

Yorumlar 7 Yorum Var
 • mehmet 02.03.2021 07:47
  helal olsun türkiyeye şimdiye kadar niye yapılmıyordu. eski türkiye yok kimse o günleri özlemesin.
 • Fatih 02.03.2021 07:11
  Daha TSK da bir adet bile yokken neyin reklamındayız bilmem..
 • Kaplan 02.03.2021 02:21
  Yahu Koç ürünü şöyle böyle demeyi kesin her türlü testten geçiyor bu arabalar sonuçta bu doğan şahin değil ...
 • R. C. 02.03.2021 00:48
  koçun ürettiğinden hayır gelmez. Aynı türden dah yerli ve millî araçlar var, onları tercih etsinler. koç grubunun ürünleri tofaş arabalar gibidir. Dört teker takılmış zeytinyağı tenekesini onyıllardır millete araba diye sattılar...
 • ALİ KADİR 02.03.2021 00:33
  Ayrım yapmayın arkadaşlar bu ülkenin ürünleri lütfen
Daha fazla yorum görüntüle