Güney Amerika ülkesi Bolivya’da bir üniversitede çıkan kavga sonucu demir korkulukların kırılması ile 5’inci kattan düşen 5 öğrenci hayatını kaybetti, 3 öğrenci yaralandı.

Güney Amerika ülkesi Bolivya’nın El Alto kentinde bulunan El Alto Devlet Üniversitesi’nde (UPEA) çıkan kavga sonucu birçok öğrenci hayatını kaybetti. Yerel basında yer alan haberlerde, üniversitede öğrenci meclisi toplantısının ardından rakip görüşten öğrenciler arasında kavga çıktığı aktarıldı. Üniversitenin 5’inci katında çıkan kavga sırasında demir korkulukların kırılması ile birçok öğrenci 5’inci katta aşağı düştü. Aşağı düşen 5 öğrenci hayatını kaybederken, 3 öğrenci ise yaralandı. Öğrencilerin 5’inci kattan düştüğü anlar ise diğer öğrenciler tarafından saniye saniye kaydedildi.

Hükümet Bakanı Eduardo del Castillo sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, UPEA’nın yaşanan olayın ardından 5 ölü, 3 yaralı rapor ettiğini bildirdi. El Alto Belediye Başkanlığında düzenlenen kutlama törenine katılan Devlet Başkanı Luis Arce ise yaptığı açıklamada, “El Alto halkına ve acı çeken ailelere en içten taziyelerimi sunuyorum. Gerçeklerin derhal açıklanmasını bekliyoruz" dedi.
UPEA’nın halkla ilişkiler ofisi tarafından yapılan açıklamada, olayla ilgili iç soruşturma başlatıldığı duyuruldu. UPEA'da çoğu kırsal kesimden olmak üzere yaklaşık 100 bin öğrenci eğitim görüyor.

Yorumlar 21 Yorum Var
 • öğrenci 03.03.2021 12:14
  bi kere bina çok saçma yapılmış ortası bombomş çok korkutucu
 • Durdu 03.03.2021 11:35
  Neden hep kavga sorun birlikte güzel yaşamak varken.
 • mero 03.03.2021 11:25
  çok üzücü
 • Ahmet KARAOSMANOĞLU 03.03.2021 08:58
  Rabbim kimsenin başına vermesin.
 • ... 03.03.2021 08:57
  Allah korusun diyelim hiç sevmem o ortası boş yapıları bir değil iki koruma şart artık nüfus çok ve insanlar önlemleri (her anlamda) dinlemiyor. Yine de sağlammış o demirlik ama o kadar insan yazık olmuş.
Daha fazla yorum görüntüle