CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında CHP yönetimine sert sözlerle yüklendi. Kendisini oyları parçalamakla suçlayanları eleştiren İnce, "CHP yüzde 35'lere gidiyordu da ben mi engel oldum? HDP aday çıkarsaydı yerel seçimlerde İstanbul'u Ankara'yı alabiliyor muyduk?" dedi.

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıklamıştı.

İnce açıklamasında, "ABD'den demokrasi dilenenlerle, 'Atatürk' diyemeyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum. CHP artık tabeladan ibarettir" ifadelerini kullanmış ve Memleket Hareketi ile siyasi yaşamına devam edeceğini belirtmişti.

"CHP'YE BEN Mİ ENGEL OLDUM?"

CNN Türk'te katıldığı canlı yayında CHP'den ayrılmasına ve oyları böleceği şeklindeki eleştirilere yanıt veren Muharrem İnce, "CHP yönetimine şunu soruyorum, 25 senedir yüzde 20 ila 25 arasında gidip gelmiş, elinizi vicdanınıza koyun. CHP önümüzdeki seçimlerde yüzde 35'lere gidiyordu da ben mi engel oldum?" diyerek tepki gösterdi.

"HDP ADAY ÇIKARSAYDI SEÇİMLERİ KAZANABİLİYOR MUYDUK?"

Kendisinin bu açıklamalarının ardından gelen "Yerel seçimleri aldık" tepkilerine de değinen İnce, "HDP aday çıkarsaydı alabiliyor muyduk? İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Adana... HDP aday çıkarsa biz alabiliyor muyduk? Başka bir sorum yok?" dedi.

 

Yorumlar 53 Yorum Var
 • Guaidoglu 05.03.2021 19:30
  tatanka al al olmus.
 • Serkan 05.03.2021 13:57
  Durmuş bir saat bile günde iki defa doğru zamanı gösterir
 • Çiçek 04.03.2021 15:43
  Adam bazen dogru söyliyor bence
 • .çakırgöz 04.03.2021 14:52
  eski anlayıştaki paralel işbirlikçi zihniyetlerin TÜRKİYE kalkınmasın demokrasi insan hakları naraları gerekçelerle isaptlı eylemlerle sabit ülkemin düşmanları şimdi seçilmiş siyasi iktidarın liderin reisi cumhurbaşkanı üzerinden bu düşmanlığı besliyorlar.ince beyin korkarım düştüğü tuzak bu yada sizsiniz.
 • 02 A.Y 04.03.2021 14:48
  Al birini vur ötekine zihniyet aynı mı.
Daha fazla yorum görüntüle