Kasklı kundakçılar geldikleri oto galerideki lüks araçların üzerine yanıcı madde döküp yaktı.Siyah kask ve ellerinde yanıcı madde bulunan iki şüpheli, geldikleri oto galerideki lüks araçların üzerine ve yere de yanıcı madde döktü. Ardından geri çekilen iki şüpheli, araçları ateşe verip olay yerinden hızla uzaklaştı. Araçların kısa sürede alev alması saniye kaydedildi.

Antalya'nın Serik ilçesinde gece saat 24.00 sıralarında D-400 karayoluna üzerindeki bir oto galeride bilinmeyen nedenle yangın çıkmış, aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu 3 araç tamamen küle dönerken, 3 araç ise zarar görmüştü. Adem Bülüç ve İbrahim Çeşme'ye ait oto galerideki yangının ardından Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. İş yerinin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, araçların 2 kişi tarafından kundaklandığını tespit etti. 2 şüpheli polisin operasyonuyla yakalandı.

İş yerinin güvenlik kamerasına ise kundaklama anı saniye saniye yansıdı. Başında siyah kask ve ellerinde yanıcı madde bulunan iki şüpheli, geldikleri oto galerideki lüks araçların üzerine ve yere de yanıcı madde döktü. Ardından geri çekilen iki şüpheli, araçları ateşe verip olay yerinden hızla uzaklaştı. Araçların kısa sürede alev alması saniye kaydedildi.

Dükkan komşusu galerici Mehmet Cesur, ”Karşıda iki çocuk gözüküyor kamerada. Biz yoktuk dükkanda. Bize haber geldi geç saatte. Saat 01:30 civarında geldik. Arkadaşların arabası yanıyordu. Bizde kendi arabalarımızı kurtardık. Bizimkilere de sıçramış biraz ama bir şey yok. Diğer arkadaşların arabaları yandı. İki kişi görünüyor ama kim olduğunu bilmiyorum. Bir bidon var ellerinde. İtfaiyeler geldi söndürdü ama araçların hepsi yandı” diye konuştu.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • mmed 07.03.2021 20:18
  Kepez pkk sempatizanı yatağı ama serik öyle mi bilmiyorum
 • keyfe keder 44 05.03.2021 08:06
  Göz dağı vermeye çalışmışlar
 • zafer gülten 04.03.2021 20:38
  haraç meseleside olabilr,işyerleriden haraç isteyen pkk gibi örgütlere bağlı şehir teöristleri yani,ve arabaları ateşe vermekde eski huyları.sokaklarda pkk tarafından ateşe verilen arabaları unutmamışsınızdır sanırım.
 • mesut 04.03.2021 19:02
  Acaba canı yanan birileri olabilir mi? sonuçta ticaret yapıyorsunuz ve insanların en çok mağdur olduğu şeylerden biri de araç alım satımı. şüpheli bakmak lazım.
 • Cafer 04.03.2021 18:31
  Yakalandı ama iş bitmedi bunların psikolojik rahatsızlığı çıkar cezadan yırtmak için.