BİTLİS'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan Korgeneral Osman Erbaş, Adana Garnizon Komutanı ve 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı iken FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olanlar için düzenlenen cenaze töreninde  mikrofonunu eline alıp, "Türk askeri katil olamaz. Bu katiller asker olamaz" diye tepki göstermişti.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayıp, düşen helikopterde şehit olan Korgeneral Osman Erbaş, 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında Adana Garnizon Komutanı ve 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı görevinde bulunuyordu.

Darbecilere karşı mücadelede dönemin Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte hareket eden Erbaş, darbe girişimi gecesinde şehit edilen polis memurları Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile uzman çavuş Halit Yaşar Mine için düzenlenen törende sarf ettiği sözlerle de her kesimden vatandaşın takdirini toplamıştı. Erbaş, şehit ailelerine yönelirken gazetecilere dönüp, "Katilin asker olmadığını yazın. Katil asker değil, bunu böyle bilin" demişti. Şehit yakınlarına sarılarak teselli eden Erbaş, başsağlığı dileklerini ilettikten sonra protokol bölümüne geçmiş, bu sırada  mikrofonunu eline alıp, "Asker hiçbir zaman vatandaşını öldürmez. Bu katiller asker olamaz. Türk milletinin askeri katil olamaz" diyerek tepkisini dile getirmişti.

Yorumlar 183 Yorum Var
 • ismail 06.03.2021 11:13
  allah rahmet eylesin iyi vede değerli bir komutanımızı kaybettik rabbim merhamet etsin
 • lazoğlu 05.03.2021 23:00
  Aslan komutanım benim.Rabbim rahmetini üzerine esirgemesin.Rahmetiyle muamele etsin inşallah.
 • Memet Şefik Kalyon 05.03.2021 15:42
  Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun inşallah.
 • Memiş yıldız. 05.03.2021 15:22
  Allah rahmet etsin.
 • Memiş yıldız. 05.03.2021 15:21
  Anadu sizin gibi asil yiğitlere minnettar Allah(c c) rahmet eylesin. Amin
Daha fazla yorum görüntüle