Sultanbeyli'nde sokakta Drift yaptığı görüntüleri sosyal medya üzerinde yayınlayan sürücü M.T.Ö. polis ekipleri tarafından yakalandı. Trafik magandasına 6 bin 700 lira para cezası kesilirken, ehliyetine de 60 gün süreyle el kondu.

SOSYAL MEDYADAKİ GÖRÜNTÜLER POLİSİ HAREKETE GEÇİRDİ

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri sosyal medya üzerinde yaptıkları çalışmalarda Sultanbeyli ilçesinde bir sürücünün drift yaptığı görüntüleri hesabı üzerinden paylaştığı görüldü. Görüntülerde sürücünün sokak ortasında aracını kaydırarak dakikalarca drift yaptığı görüldü.

KISA SÜREDE YAKALANDI

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri görüntüleri kullanarak önce aracın plakasını ardından sürücünün kimliğini belirledi. Polis ekipleri düzenledikleri operasyonla sürücü M.T.Ö.'yü gözaltına aldı.

6 BİN 700 LİRA CEZA KESİLDİ EHLİYETİNE EL KONDU

Sürücüye, Karayolları Trafik Kanunun 67/1D (Herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi -DRİFT-) maddesinden 6 bin 700 TL  ceza kesildi. Ayrıca sürücünün ehliyetine,  Karayolları Trafik Kanunun   67/1D maddesine istinaden 60 gün geçici olarak el kondu.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan sürücü M.T.Ö. Trafik Güvenliğini Tehlikeye sokmak suçundan hakkında Adli işlem başlatılması için Sultanbeyli ilçe emniyet müdürlüğü Ahmet Yesevi Polis Merkezi Amirliğine teslim edildiği öğrenildi.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Mustafa 21.03.2021 16:43
  Mal olmanında bi sınırı var diye biliyorum ama bunlar onuda aşmış artık.Ya suçunu nasıl olurda aşikar edersin,ne kadarda marifetlisiniz hayret edilir ancak
 • izmir-doğru söyler 21.03.2021 13:43
  vay be ne büyük marifet bu marifetin bedeli ne kadar 7 bin tl mi vay saf vay
 • Maskeli 21.03.2021 12:50
  Bir musibet bin nasihatten iyidir
 • lazoğli61 21.03.2021 12:33
  O araba şahin yada doğan olsaydı trafikten men etmiştiniz.. Ne bu yaaa ödül gibi ceza.. O sürücü zaten o cezayı göze almış bide siz ödüllendiriyonuz...