2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda yarın Norveç ile İspanya'da karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Şenol Güneş, çekişmeli bir müsabaka olacağını söyledi.
Tecrübeli teknik adam, maçın yapılacağı Malaga'daki La Rosaleda Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
İstanbul ile Malaga'daki hava şartlarının birbirine zıt olduğunu aktaran Güneş, "Gruptaki ikinci maçımızı Norveç'le Malaga'da oynayacağız. Bizim için İstanbul'daki maçtan sonra buraya gelmek, iklim olarak farklı bir dünyaya gelmek gibi oldu. İnsanlar plajlarda, denizde tatil yapıyor. Bir gün önce de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda kar yağıyordu." diye konuştu.
Norveç'in güçlü bir takım olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Norveç'in son yıllarda yükselen bir değeri var. Genç, yetenekli, dünya çapında oyuncuları var. Takım oyununu iyi oynuyorlar, fizik gücünü iyi kullanıyorlar. Hücumdaki oyuncularının bireysel özellikleriyle sonuç alabilecek bir takım. Kıran kırana bir maç olacak. Hollanda maçı ne kadar önemliyse, bu da o kadar önemli olacak. Hollanda galibiyeti sonrası buradan alacağımız sonuç yarıştaki avantajımızı daha da artırabilir. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Zorluklarını biliyoruz. Gücümüzün de farkındayız. Bütün zorlukları aşarak bir yere geleceğiz. Yarınki müsabakaya hazırız." ifadelerini kullandı.
Ay-yıldızlı takımın teknik direktörü, Norveç müsabakasında 4 oyuncudan yararlanamayacaklarını vurgulayarak, "Kampın ilk gününde İrfan Can (Kahveci) ve Nazım (Sangare) çıkmak zorunda kaldı. Daha sonra Zeki (Çelik) çıktı. Merih de düzelmediği için 4 oyuncumuz yok. Burada olanlar arasında da 1-2 sorunumuz var. Şartlar ne olursa olsun sahaya çıkacak oyuncularımız yürekten ülkemizi temsil edeceğini, kendilerine ait futbol değerlerini ortaya koyacağını ve ülkenin beklentisine cevap vereceklerini düşünüyorum. İnşallah istediğimiz sonucu alırız." değerlendirmesinde bulundu.
- "Hem fizik hem moral hem de iman gücümüzü kullanacağız"
Şenol Güneş, Norveç karşısında tüm güçlerini kullanacaklarını söyledi.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Emre19 28.03.2021 18:03
  İnanmak ,başarmaktır. İnsan inancıyla yaşar. Bunda da asla şüphemiz yoktur. Çalışarak kazanmakta bu işlerin meyvasidir. Allah güç takat versin.
 • Memoral 27.03.2021 19:59
  İman gücünüzü namaz kılarak Allah ın için yaşayarak kullanın.kul hakkı yemeyin
 • SAMÎMÎYET 27.03.2021 12:24
  Keşke o ÎMAN gücümüzü Yüce ALLAH'IN emirleri doğrultusunda ve diğer önemli sorumluluklarımız noktasında idrak edebilseydik.
 • Fenerli 27.03.2021 10:18
  İman allaha edilir