Dünyanın en büyük İHA-SİHA üreticilerinden Baykar'ın ürettiği yerli ve milli AKINCI TİHA'dan bir müthiş haber daha geldi. 

Bayraktar AKINCI PT-3 bugün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Baykar'dan yapılan açıklamada, ''Bayraktar AKINCI TİHA'nın uçuş testleri tüm hızıyla sürüyor! Bayraktar AKINCI PT-3 bugün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Semalarımızda hür ve özgür...'' denildi.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN AÇIKLAMA!

Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla AKINCI prototip 3’ün ilk uçuşunu yaptığını ve başarılı olduğunu duyurdu. Selçuk Bayraktar’ın uçuş öncesi yaptığı ilk açıklamada, “AKINCI prototip 3 bu gün inşallah ilk uçuşunu yapacak. Birazdan bütün kontrolleri tamamlayıp havalanmayı düşünüyoruz” dedi. İlk uçuşa dair görüntülerin yer aldığı paylaşımın devamında ise Bayraktar, “AKINCI prototip 3 ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. Yerde bazı ilave testlerimiz olacak. Sonrasında da hangara dönecek” açıklamasında bulundu. 

Yorumlar 117 Yorum Var
 • Kenan fener 06.04.2021 13:06
  Yolcu ve savaş ucaklarimizi da yapabilmek ümidiyle. Emeklerinize sağlık. Allah zihin açıklığı versin. İstikbal göklerdedir.
 • Kenan 06.04.2021 13:04
  Yolcu ve savaş uçaklarimizida yakın zamanda yapabilmek ümidiyle. Emeklerinize sağlık. Allah zihin açıklığı versin.
 • Hmd 29.03.2021 18:16
  Hepsi Reisin sayesinde
 • Hamidiye Süvarisi 28.03.2021 11:47
  Türkiyemizden ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Durmak yok yola devam inşaAllah. Kafire inat çok ama çok güçlü olmalıyız.
 • ali 28.03.2021 10:30
  Maşaallah,Allah yolunuzu açık etsin.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek