Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin kurtarılması sonrası çalışanlara teşekkür etmek için bölgeye giden Sisi'nin konuşmasını siren çalan bir gemi böldü.

Mısır'daki Süveyş Kanalı'nda 24 Mart'ta karaya oturan Panama bandıralı "Ever Given" kargo gemi sıkıştığı yerden kurtarıldı. 6 gün süren kurtarma çalışmaları nedeniyle bölgeyi ziyaret eden Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah El-Sisi arama kurtarma çalışmalarına katılan ekibe teşekkür etti.

Daha sonra hazırlanan platformda gazetecilere konuşan Sisi, açıklamalarına başladı.

SİREN SESİ KONUŞMASINI KESTİ

Karaya yaklaşan ve siren çalan Rus bandıralı yük gemisi Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye zor anlar yaşattı. Konuşması sık sık sirenle kesilen Sisi, konuşmalarını bir kaç kez kesmek zorunda kaldı. "Evet. Gemi siren çalmayı bırakırsa konuşacağım. Ancak bana bir türlü fırsat vermemekte ısrarlı" diyen Sisi, daha sonra gülümsedi. O anlar kayıtta olan yerel medya tarafından kaydedildi. 

SÜVEYŞ KANALINI TIKAYAN YÜK GEMİSİ

Süveyş'te geçtiğimiz hafta Panama bandıralı ve 400 metre uzunluğundaki "Ever Given" kargo gemisi kötü hava koşulları nedeniyle 24 Mart'ta karaya oturmuş, çok sayıda römorkör, geminin tekrar yüzdürülmesi için çalışmalara dahil edilmişti.Olayın ardından yüzlerce gemi Süveyş Kanalı'nın açılması için bekleme pozisyonuna geçmiş, lojistik sektörü büyük darbe almıştı.

Yorumlar 32 Yorum Var
 • esas 02.04.2021 06:19
  Anam rus gemisi adamcağız çemkiremiyorda. Müslüman olsa herhal çoktan kanı dökülmüş canı çıkarılmış olurdu.
 • Ceval 02.04.2021 01:16
  Bir zamanlar Enver Sedat vardı Halid Islambuli vardı.
 • Ali 01.04.2021 22:33
  Bir zamanlar mursi vardı 150 koruma ile gezerdi en büyük hainler yanındaki korumaları çıktı,adamı paket edip öldürttüler.
 • Alper 01.04.2021 21:53
  Sende öleceksin alçak, sen o tarafı düşün.
 • İsmail 01.04.2021 21:13
  İsanlah. Sisi tasoren giderse. Müslüman kardeşler gelir. Türkiye'ye birlikte hareket eder dünyada Müslümanların bileğini kimse bukemez
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek