Hatay Valiliği, Afrin'de terör örgütü PKK/YPG'li 2 canlı bombanın güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terörden arındırdığı Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesinde PKK/YPG üyesi iki kadın canlı bomba, üzerlerindeki bombalarla yakalandı.

PKK/YPG üyesi iki kadın canlı bombanın Afrin'e geldiği bilgisine ulaşan güvenlik güçleri, çalışma başlattı. Emniyet Güçleri, fiziki takibin ardından eylem hazırlığındaki kadınları Villa Caddesi'nde üzerlerindeki bombalarla birlikte yakaladı. Çevrede alınan sıkı önlemlerin ardından bölgeye sevk edilen bomba imha ekipleri, büyük bir titizlikle kadınların üzerinden bombaları çıkardı. Ele geçirilen bombaların, imha edildiği duyuruldu.

EMNİYET GÜÇLERİNİN DİKKATİ BOMBALI EYLEMİ ÖNLEDİ

Hatay Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Saat 16.30 sıralarında Afrin’de sivil halkın yoğun olduğu bölgede emniyet güçlerinin dikkati sayesinde PPK/YPG terör örgütü mensubu 2 kadın canlı bomba, eylem yapmadan önce yapılan operasyon ile etkisiz hale getirilmiştir. Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti veren yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar 35 Yorum Var
 • AKINCI KASTAMONU 03.04.2021 13:07
  ALLAH cc hz yar ve yardımcımız olsun İNŞAALLAH , Her işimiz amatör ! Uzman abim şahısa yaklaşıyor hatta dibine kadar giriyor !! yani adam uzaktan bassa düğmeye ALLAH cc hz korusun , türkçe anons yapan abim kürtçe konuşan arapça konuşan birine söylese oda tercüme etse yavaş yavaş üstündekileri çıkart gibi ALLAH cc hz yardım etsin
 • Vatandaş 02.04.2021 14:35
  Canlı bomba değilmi patlatın gitsin.
 • Hakkı An 02.04.2021 14:11
  Aynı parmak izi. KARA ÇARŞAF. Onyıldan fazladır Hatay iskenderun bölgesinde faaliyet gösteren bir KCK/MİLİS/CEPHECİ/ERNK nin parmak izi. KARA ÇARŞAFI kamuflaj olarak kullanıyor. Bu kaçıncı olay artık sayamıyorum. Bu adam sivil; erzak vb temin eylem için bilgi toplama vb. bunun işi... Geçen SİHA ların dağıttığı iki kişi arasında demek ki yokmuş. Yangın olaylarında da bahsedildi. Yıllar önce bir yüzbaşının yaralandığı olay da da.. Umarım en kısa zamanda tarihin çöplüğüne gönderilir.
 • Fahri 02.04.2021 07:21
  Allah yardımcınız olsun
 • turkim muslumanim 02.04.2021 07:16
  allah korudu sukurler olsun devletimiz askerimiz ve polisimizi allah korusun
Daha fazla yorum görüntüle