Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak, Türkiye'ye ilk dünya şampiyonluğunu getiren Talha Ahmet Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'ı tuş etti. 

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyona Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Federasyon Başkanı Birol Aydın ile down sendromlu sporcular ve aileleri katıldı.

"Onları engelli değil hayatın renkleri olarak kabul ediyoruz"

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, engelli sporcuların, fırsat sağlandığında büyük başarılara imza atacaklarını kanıtladıklarını belirtti.

Etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Turan, şunları söyledi: Onları engelli değil hayatın renkleri olarak kabul ediyoruz. En büyük engelin cehalet, sevgisizlik ve tembellik olduğuna inanıyoruz. Burada bir engel değil başarı var. Gençlerimiz, ailelerinin yardımı ve devletimizin desteğiyle ay-yıldızlı bayrağımızı Çanakkale Zaferi’mizin 106. yıl dönümünde dünyada dalgalandırdılar. Kim engelli? Fırsat verildiğinde milletimizin evlatlarının neler yapabildiğini görebiliyoruz. Bu başarıları Şırnak’taki, Edirne’deki ve Sinop’taki bir aile izlediğinde, çocuğunun önündeki kapalı kapıları açar ve onu spora yönlendirir. Hiç kimse çaresiz değil. Bir sürü avantajı yüreğinde ve bedeninde taşıyan bu kardeşlerimize yeter ki fırsat verelim. Nice başarılara.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Muharrem 02.04.2021 21:16
  Sayın Vekilim Büyüksünüz
 • Mazotçi 02.04.2021 19:55
  Vekil kral adammış
 • Halk 02.04.2021 14:31
  Sayın vekil gönlünü hoş etti sporcu arkadaşların sağolsun var olsun tepkisi davranışı samiyeti çok içten...
 • Tam Detek 02.04.2021 14:06
  Helal olsun vekilimizden gönülden tebrik ediyorum centilmenliği için :)
 • Ükeci 02.04.2021 13:29
  Sayın vekile dokunmuş :)
Daha fazla yorum görüntüle