Turuncu kategoride olan İstanbul'un kırmızıya dönmesiyle birlikte getirilen sokağa çıkma kısıtlaması ilk gününde delindi. Eminönü'de yasağa rağmen oluşan yoğun kalabalığı NTV canlı yayından aktarırken maske mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

Yerinde tedbir uygulaması kapsamında risk durumu turuncudan kırmızıya dönen İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanmaya başladığı ilk hafta sonu ortaya çıkan görüntüler pes dedirtti.

Kısıtlama hakkında ekran başındakilere bilgi veren NTV muhabiri, Eminönü'nden canlı yayına bağlandı. Bu esnada arkadaki kalabalığı gören ekran başındaki izleyiciler "Bu nasıl kısıtlama?" demekten kendini alamadı.

"TURİSTLERİN ÇOĞU MASKESİZ"

Eminönü'nden canlı yayın yapan muhabir Osman Terkan yoğunluk haritasını açtı. Eminönü'nün kırmızı olduğunu gösteren muhabir, "Bu çevreyi görüyorsunuz, çok yüksek riskli bölge olarak gösteriliyor. İşte Yeni Cami çevresi ve Eminönü çevresinde çoğunlukla turist var ve hepsi maskesiz. Yoğun bir kalabalık var, parklarda oturanlar da yürüyenler de var" ifadelerine yer verdi.

"İSTENEN TABLO BU DEĞİL"

Herkesin fiziki kuralları ihlal ettiğini söyleyen Terkan, sözlerine şöyle devam etti:

"İstanbul'da risk altında çünkü kurallara uymuyorlar. Maskeler olması gerektiği gibi takılmıyor. Denetimler devam ediyor, zaman zaman kontroller yapıyor ekipler. Ancak ne yazık ki, istenen tablo bu değil. Yetkililerin çağrıları dinlenmiyor. Bu görüntüler vaka sayılarını artıracak".

Yorumlar 53 Yorum Var
 • Niş duvar 04.04.2021 17:36
  Yuh
 • Gül İzmir 04.04.2021 15:19
  İnsanlarda para cok demekki kendilerine güveniyorlar...cezayi bes on kayina cikartin akillansinlar...cagri ile adam edemeyiz kimseyi..
 • Keşşaf 04.04.2021 00:34
  Birisi ne zaman bu tiyatroyu bitirecek millet bunaldı artık
 • Ciddiyet 03.04.2021 23:36
  Yahu arkadaş kolayı şu.İnanın marjinal diyeceksiniz ama.Hani olağanüstü durum tedbiri sayiılımlı. Aklını kullanan uysun buna.Nedir..Şu. Maske-mesafe ye uymayan ve de dışarı çıkanın kimliğini alıp TC nosunu Merkezi bir birime bildirip bu şahıs koronavirüste olup ta hastaneye geldiğinde tesbiti yapılıp tedavi yok denilip bir ay hücreye karantinaya alınmalı.Bu kadar basit.Hala çocuk oyuncağı zannediyorlar durumu
 • Abdi 03.04.2021 23:10
  Vaybe yuh olsun
Daha fazla yorum görüntüle