Düzce'de, Tugay Çınar (25), yağmurlu havada mendil satan bir çocuğa aracından inerek montunu verdi. Davranışıyla sosyal medyada takdir toplayan Çınar, "O an elimden o geldi. Keşke daha fazla yardım edebilseydim" dedi. O anlar ise başka bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Bir firmada sevkiyat sorumlusu olarak çalışan Tugay Çınar, Düzce'de, D-100 karayolu Çoban mevkiinde kırmızı ışıkta aracıyla beklediği sırada, yanına gelen kağıt mendil satan çocuğun yağmur nedeniyle üşüdüğünü gördü.Tugay Çınar aracından inerek montunu çocuğa verdi. Bu sırada başka bir sürücü ise o anları kameraya alarak sosyal medyada paylaştı. Video kısa süre içerisinde onlarca kişi tarafından paylaşıldı ve Tugay Çınar’dan övgülerle bahsedildi.

'İÇİMDEN ÖYLE BİR AN MONTUMU VERMEK GEÇTİ'

Tugay Çınar çocuğu görünce içinden montunu vermek geldiğini belirterek, "Kamera olduğunu bilseydim zaten böyle bir işe girmezdim. Genç yaşta bir arkadaşımız kağıt mendil satıyordu. Üşüdüğünü gördüm. O anda içimden montumu vermek geldi. Montumu verdim. Teşekkür etti ve vedalaştık. Bu soğukta dışarıda olması beni çok etkiledi. İçimden öyle bir an montumu vermek geçti. Keşke elimden daha çok şey gelse ve yardım edebilseydim. Ama o an elimden sadece montu vermek geldi. Bu şekilde yardım edebildim. Ben montsuz kaldım ama alırız sorun yok" dedi.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Ükeci 09.04.2021 08:52
  Çok ulvi bir davranış. Takdire şayan. Ama bir elin verdiğini diğer el bilmeseydi iyiydi.
 • CEMO 09.04.2021 00:41
  yüreği ve gönlü zencin insan yolun ve bahtın açık olsun
 • Yurttaş 08.04.2021 23:06
  Sadaka vermek iyidir ama cocuga degil ihtiyaci olana..Cocuklari dilencilige zorlayan onlari duygy somurusu yapan arka planda cocuklarin getirdigi parayla gecinen sahtekarlarda var.Cocuklar para kazandikca sokaklarda olmaya somurulmeye devam edecekler.Lutfen iyulik derken kotuluk yapmayalim.
 • Adem 08.04.2021 22:52
  Allah razı olsun zengin yürekli kardeşim
 • Ertan sezer 08.04.2021 21:57
  Adamsın Evlat..
Daha fazla yorum görüntüle