Milli Savunma Bakanlığı, Zer Tepe Üs Bölgesi'ni hedef alan teröristlerin bölgeye bir balon gönderdiğini, komandolar tarafından termal kamera ile tespit edilen balonun hemen ateş altına alınarak imha edildiğini açıkladı.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Mehmetçiğin hem içeride hem de dışarıda gerçekleştirdiği operasyonlarla büyük darbe yiyen terör örgütü PKK, hain amellerine ulaşmak için her türlü yöntemi denemeye çalışıyor. Mehmetçiğin aldığı tedbirleri aşamayan teröristler farklı farklı saldırı yöntemleri gerçekleştiriyor. Özellikle zorlu arazi şartlarına sahip üs bölgelerinde mini maket uçaklarla saldırmaya çalışan teröristler, bu kez de balonlu saldırı gerçekleştirmeye çalıştı. Hakkari’nin sınır bölgesinde yer alan Zer Tepe Üs Bölgesi’ni hedef alan teröristler bölgeye büyük bir balon gönderdi. Üs bölgesindeki görevli komandoların dikkati sayesinde termal kamera ile tespit edilen balon hemen ateş altına alınarak imha edildi. Balonun imha edildiği anlara ilişkin görüntülere bakıldığında hidrojen gazı olduğu değerlendirilen balon büyük bir patlama ile yere düşüyor. Zer Tepe Üs Bölgesi’ne gönderilen balonun saldırı amaçlı olarak gönderildiği değerlendiriliyor."

Yorumlar 14 Yorum Var
 • vatandas 14.04.2021 07:37
  ohh cigerimize su serptiniz aslan kommadolar
 • Turan 14.04.2021 04:24
  Öyle uculmaz böyle uçulur.Turk askeri ogretir
 • Hemşerim 14.04.2021 03:19
  Oldu mu şimdi çocuğun balonununu patlattınız. Oturup ağlayacak. Babasına şikayet edecek...
 • Aykırı 13.04.2021 23:40
  EMS. Onlar kalleş değil sanki. Ha gazla ölmüş ha kurşunla ne farkeder. Kalleşi her yerde her şartta her koşulda her şekilde öldüreceksin.
 • EMS 13.04.2021 21:29
  kadir.... kimyasal silah kullanalım diyerek saçmalıyorsun.. aklını kendine sakla. Türk ordususu asla kimyasal silah kullanmaz. kimyasal silahı esed gibi israil gibi ödlek kalleşler kullanır. Rabbim bize bayraktar eliyle daha güzel silahlar Nasib etti elhamdülillah
Daha fazla yorum görüntüle