Rusya Federal Uzay Ajansı Başkanı Dmitriy Rogozin, uzay istasyonu kurmaya başladıklarını belirterek ilk görüntüleri paylaştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçtiğimiz hafta bir toplantıda kendi uzay istasyonlarını kurabileceklerini duyurmasından sonra Rusya Federal Uzay Ajansı'ndan (Roscosmos) açıklama geldi.

Roscosmos Başkanı Dmitriy Rogozin, sosyal medya hesabı üzerinden uzay istasyonu kurmaya başladıklarını belirterek hazırlıklara yönelik görüntüler paylaştı. Rogozin, “Yeni Rus uzay istasyonu için ilk modül çalışmaya başladı" ifadelerini kullanarak sürecin "Enerji" Roket ve Uzay Şirketi tarafından yönetildiğini ve istasyonun 2025 yılında uzaya çıkarılmasının hedeflendiği bilgisini paylaştı.
Rogozin tarafından yayınlanan görüntülerde uzay istasyonunun oluşumunda kullanılması amaçlanan kapsülün yapımı için mühendislerin ve çalışanların çalışmalarını sürdürdüğü ve kapsülün dış kaplama inşasının büyük oranda tamamlandığı görüldü.

Önceki gün açıklama yapan Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov ise Uluslararası Uzay İstasyonu’nun oluşumunda yer alan ABD, Kanaca, Japonya ve Avrupa ile anlaşmalarının 2024 yılında sonlanacağını ifade ederek, “Ortaklarımızı 2025'te Uluslararası Uzay İstasyonu projesinden çıkacağımız konusunda dürüstçe bilgilendirmemiz lazım” demişti.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Hans 21.04.2021 02:40
  Uzayda pekalada yaşanır hemde sadece kıyafetle, yeterki hızlı gidip gelebildim.
 • Toprak 21.04.2021 00:09
  Uzaya çıkılmadığı çıkılamayacağı düşüncesine nasıl kapıldınız,anlamak mümkün değil..İnsanlar binlerce yıl insanın kuşlar gibi uçamayacağını düşünmüşlerdi..Komik olmayın...Bu fikirler ortaçağ avrupasında kilisenin düşüncesiydi.Tanrı uçmamızı isteseydi,bize de kuşlar gibi kanatlar verirdi" diyorlardı.
 • Adem 20.04.2021 23:57
  Bunlarda yeşil ekran , mavi ekran ile uzaydayız reklamı yapacaklar ,bizde yapalım normal ekran kartları bile yeterli :)
 • kızgın kuzgun 20.04.2021 23:40
  ikinci sanayiden topladıkları malzemeleri birleştirmişler bizi kekliyorlar.
 • Cengiz 20.04.2021 23:31
  Sünnetullah belli...Allah çalışana verir...
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek