Günlerdir Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'ya saldırmıştı. İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanları hedef almış, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı.

Filistinliler ise Harem-i Şerif'ten ayrılmayarak, nöbet tutmaya başlamıştı.

İŞGAL GÜÇLERİ BU SABAH YENİDEN SALDIRDI

İsrail polisi bu sabah, işgal altındaki Mescid-i Aksa'da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etti. Bu kanunsuz müdahale sonrası 300'den fazla Müslüman yaralandı.

DİRENİŞ ZAFER GETİRDİ

Müslümanlar teslim olmadılar. İsrail güçleri, 4 saat süren Müslümanların kararlı direnişinin ardından Mescid-i Aksa'dan çekildi. Müslümanlar, işgalci İsrail'in silahlı, ses ve gaz bombalı saldırılarına karşı koydu. Mescid-i Aksa'nın kapıları açıldı. Camide temizlik yapan Müslümanlar, daha sonra öğle namazı kıldı.

KRİTİK GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, İsrail'in uyguladığı terörü ve işgali durdurmak için başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyayı harekete geçirmek üzere ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Erdoğan görüşmelerde İsrail'in Kudüs'teki saldırılarını "terör" olarak nitelendirerek Filistinlilere yaşatılan zulmü en sert şekilde kınadı.

Erdoğan, Türkiye'nin her zaman Filistin davasının destekçisi olmaya, Filistinli kardeşlerinin yanında durmaya ve Kudüs'ün izzetini korumaya devam edeceğini belirtti.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Ömer 10.05.2021 21:17
    reissss ölümm emrinee hazırız bu çaresız kardeşlerımızı yanlız bırakmayalımmm
  • Serdar Almanya 10.05.2021 18:17
    Allah büyük , Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de yazıyor . Türkiye le Israel le savaş çıkacak. Ve bir tane YAHUDI bu dünyada kalmicak . Biz görürmüyüz Allah bilir.
  • RUMUZ DADAŞ 25 10.05.2021 17:25
    Soyun sopun kurusun israil. Bu zulme dur demiycekmiyiz bu nasil bir is. Allahuekber...