İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarında evi bombalanan 10 yaşındaki kız çocuğu Nadeen Abdul Latif, İsrail’e “Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz” dedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırıları tüm şiddetiyle sürerken, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce sivil hayatını kaybetti. İsrail’in hava saldırıları sonucu evi bombalanan 10 yaşındaki kız çocuğu Nadeen Abdul Latif’in yürekleri burkan konuşması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gözyaşları içinde yıkılan evinin önünde tüm dünyaya seslenen Latif, "Halkım için bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapabilirim? Ben sadece 10 yaşında bir kızım" ifadelerini kullanarak, “Doktor olup halkıma faydalı olmak isterdim ama sadece çocuğum ne yapacağımı bilemiyorum. Sadece korkuyorum. Bu yaşanan olayları her gün görüyorum ve ağlıyorum” dedi.

Latif, "Kendime soruyorum, tüm bunları neden hak ediyoruz? Ailem bizden nefret ettiklerini söylüyor, biz Müslüman olduğumuz için bizi sevmiyorlar, neden Müslümanlara böyle davranıyorsunuz? Etrafıma bakıyorum her yerde çocuklar var. Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz? Bu gerçekten adil değil” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 18 Yorum Var
 • Bahatti Albayrak 17.05.2021 13:50
  Rabbimden bu dünyanın vurdum duymazlığından ötürü Yarabbi ebrehe zaliminin fil ordusuna gönderdiğin EBABİL KUŞLARINIDA bu zalim Yahudi izrail ordusunada gönder YARABBİ çünkü bunlar Mescidi Aksayı yıkmak istiyorlar ordaki müslümanları hunharca acimasiz bir zalimlikle şehit ediyorlar
 • Manisalı 17.05.2021 11:21
  Sana ve oradaki insanlar a bu zulmü reva bu gören bu insanlık acaba nerede.rabbim inşallah bunları yapanlardan hesabını tek tek soracak güzel kızım.unutma dualarımız sizinle.
 • Insan. 17.05.2021 10:04
  Az daha sabir guzel yavrum az daha sabir.
 • cem 17.05.2021 10:04
  ABD terör devleti israili destekliyor, bu ABD her yerde müslüman kanı döküyor. Ey ABD siz Flistin devleti olsaydınız acaba haliniz ne olurdu.
 • Malatya 17.05.2021 00:59
  Allahım yar ve yardımcınız olsun inşallah .bu çocukları bu duruma getirenleri dilerim allahtan aynısını onlar yasar
Daha fazla yorum görüntüle