Terör devleti İsrail'in günlerdir katliam yaptığı Gazze'de bir annenin bombalar düşerken evde küçük çocukları ile yaşadığı korku dolu anlar kameraya saniye saniye yansıdı.

61'İ ÇOCUK, 36'SI KADIN OLMAK ÜZERE 212 KİŞİ ŞEHİT OLDU

İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ramazan ayında ibadet edenlere saldırması ve Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerini evlerinden zorla çıkarma planı bölgede gerginliği tırmandırmıştı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 212 kişi şehit oldu, 1400 kişi yaralandı.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Sinan Doğrusöyler 18.05.2021 00:31
    şu korkunun hesabını sor Yarabbi. bize de sorabilecek imkan ver... Amin