Terör örgütü YPG/PKK yandaşları, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde terör hedeflerine yönelik operasyonlarına karşı tepkisiz kaldığı iddiasıyla Suriye’nin Malikiye ilçesinde ABD ordusuna ait araçları taşa tuttu.

Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/ PKK destekçileri, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarını protesto etmek ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan’a destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Örgüt yandaşlarının eylemine yer veren PKK’nın Almanya'dan propaganda amaçlı yayın yapan bir internet sitesinde, ABD ordusu konvoyunun geçiş anlarında yaşananların videosu yayımlandı. Videoda, örgüt yandaşlarının ABD ordusuna ait zırhlı araçları taşladığı görüldü.

Terör örgütünün internet sitesi, tepkinin gerekçesinin, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyinde sürdürdüğü askeri harekatlara ABD’nin sessiz kalması olduğunu iddia etti.

Terör örgütü destekçileri, daha önce de Türkiye’nin askeri harekatları nedeniyle Suriye’nin kuzeyinden çekilen bazı ABD askeri unsurlarını taşlamış ve kendilerini Türkiye’ye karşı savunmasız bırakmakla suçlamıştı.

ABD HEYETİ BÖLGEDEYDİ

ABD Dışışleri Bakanlığı, Dışişleri Müsteşar Vekili Joey Hood ve beraberindeki bir heyetin, dün Suriye'de YPG/PKK terör örgütünün işgali altındaki kuzeydoğu bölgesini ziyaret ettiğini duyurmuştu.

Açıklamada, Hood'a Dışişleri Müsteşar Yardımcısı ve Suriye Özel Temsilcisi Vekili Aimee Cutrona, Suriye Temsilci Yardımcısı David Brownstein, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Irak ve Suriye Direktörü Zehra Bell'in eşlik ettiği bildirilmişti.

Heyetin, SDG ismini kullanan YPG/PKK elebaşları ve örgütün paravan sivil yapılanması Suriye Demokratik Konseyi üyeleri ve Rakka'daki kabile liderleri ile görüştüğü belirtilen açıklamada, "Müsteşar Vekili, ABD'nin DEAŞ ile mücadele koalisyonundaki koordinasyon ve iş birliği, kuzeydoğu Suriye'deki istikrarın devamı ve DEAŞ'ın kalıcı bir şekilde yenilmesini sağlamak için kurtarılan bölgelerde istikrar yardımlarının teslimi konusunda kararlı olduğunu yineledi." ifadelerine yer verilmişti.

Yorumlar 19 Yorum Var
 • Zafer 18.05.2021 18:26
  Danışıklı, Ne yandaşı ,bildiğin PKK lı bunlar . Aklı da Amerikalı sahiplerinden almıştırlar. Hele bunların yerine gariban halk veya Müslüman bir örgüt olsaydı . Amerikan zırhlıları değil kurşun atmayı ,hepsini oracıkta kıymaya çevirmişleridi. Yandaşmış, halkmış külahıma anlatın siz onu.
 • Maruf 18.05.2021 11:28
  Ameller niyetlere göredir. Atılan taşlar Allah rızasını kazanmaya yönelik olsaydı, bir anlamı olurdu. Bir zalim diğer zalimi destek olmadığı için taşlamış. Rabbim bizi kalbi taşlaşanlardan eylemesin, öylelerinden de korusun.
 • vatadaş rıza 18.05.2021 11:17
  tiyatrooooooo
 • Müsre 18.05.2021 10:42
  Hepiniz geberin inşallah Allah kurdukları tuzakları kendi başlarına vursun inşallah
 • Kahraman 18.05.2021 10:35
  Petrolünüz olmasa ABD sizi ne yapsın.
Daha fazla yorum görüntüle