Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ndeki deniz salyasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, 6 Haziran'da eylem planlarının açıklanacağını duyururken "Çok acil bir eylem planıyla hareket etmemiz gerekiyor. Marmara Denizimiz maalesef nefes alamıyor. Bu süreci yöneteceğiz" dedi.

İşte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Marmara'daki müsilaja ilişkin yaptığı açıklamalar:

Müsilajla alakalı maalesef Marmara Denizimiz tehdit altında. Bunun sebeplerine baktığımızda iklim değişikliği, iklim değişikliğinin etkilerini her yerde söylüyoruz, hissediyoruz. Buna ilişkin topyekun hareket etmemiz gerektiğini ifade ediyoruz. Deniz suyu sıcaklığı artmaya devam ediyor.

Bu 3 etken, müsilajın artmasına sebebiyet veriyor. Kirlilik tabii ki en büyük etken. Şimdi biz çevre yatırımlarının süreklilik arz etmesini istiyoruz. Bunu her seferinde de söylüyoruz. Deprem nasıl siyasi parti fark etmeden yapılması gereken deprem dönüşümü çok önemli proje diyordum, çevre yatırımları da aynı.

 

Yorumlar 30 Yorum Var
 • Salih Vatandaş 03.06.2021 00:35
  Araştırma yapılmışmı ne olduğu neden olduğu. Küresel değişimden gibi gelmedi bana. Sanki biri birşey dökmüş denize
 • Şakirr 02.06.2021 22:57
  Marmaradan önce ibb beceriksiz yönetimden temizlenmeli.
 • ali 02.06.2021 20:14
  25 Milyonun atığının gittiği deniz daha ne kadar dayanabilir. Günlük 50 bin Ton İDRAR ....Ya diğerleri....
 • SORU 02.06.2021 19:54
  Dünyada Marmara'dan başka 2 derece ısınan başka bir deniz yok mu? Küresel ısınma sadece Marmara'yı mı ısıtıyor? Bu kirliliğin asıl sebebi ,neden İstanbul Belediye Başkanına sorulmuyor? Neden? Neden mikrofonlar ona uzatılmıyor? Nerde o arkadaş?
 • msk 02.06.2021 19:52
  Sayın imamoğluna yüklenmeyin! Arıtma tesisi temel atmaMA açılışını yaparken oradaki ağaçlar yapraklarıyla aklışladılar ya adamı!
Daha fazla yorum görüntüle