İstanbul Esenyurt’ta minibüste bir yolcunun cüzdanını çalan hırsızlık zanlısı, yine aynı durakta bir yolcunun cüzdanını çalarken suçüstü yakalandı. Hırsızlık anları kameralara da yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, 17 Mayıs’ta Bağlarçeşme Mahallesi 19 Mayıs Bulvarı’nda Esenyurt-Beylikdüzü hattında çalışan bir minibüse yolcu olarak binen hırsızlık zanlısı, gözüne kestirdiği yolcuyu soydu. Bulvar başında bulunan minibüs duraklarında Murat B. kalabalık bir yolcu minibüsüne bindi. Şüpheli Murat B., kalabalık olan minibüste bir süre çevre kontrolü yaptıktan sonra kadın yolcunun çantasından cüzdanını çekerek çaldı. Hemen ardından minibüsten inen Murat B. kayıplara karıştı. Dün aynı durakta ortaya çıkan Murat B.’nin şüpheli davranışlarda bulunduğunu fark eden devriye görevindeki İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü A Bölge Büro Amirliğine bağlı Esenyurt timleri, zanlıyı yakın takibe aldı. Murat B., Durmuş D. adlı bir yolcunun arka cebinde bulunan cep telefonunu çekerek çaldı. O sırada takipte olan polis, zanlıyı suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Çaldığı cep telefonu ile birlikte Esenyurt Polis Merkezi Amirliğine götürülen Murat B.’nin GBT ve UYAP sorgulamasında daha önce de hırsızlık suçlarından sabıkasının bulunduğu ve Büyükçekmece 8. Asliye Ceza Mahkemesince yakalama kararı ile arandığı ortaya çıktı. Minibüslere dadanan şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara çıkarılması bekleniyor.

Zanlı, yolcunun cüzdanını çalarken güvenlik kamerasına da yansıdı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • zafer gülten 11.06.2021 20:24
  şu kamera denen şeyi icat eden gavur bile olsa cennetlik,insanlığa en büyük yararı olan şeyi icat etmiş çünki.kameralar olmasa yandık.
 • şahin 11.06.2021 19:43
  utanmaz, ahlaksız. eşşek kadarsın. herkes çalışıp helal kazanmaya çalışıyor, üç kuruş ekmek parası için anasından emdiği burnundan geliyor. sen de milletin hakkını çalma peşindesin. boyun devrilsin. ermiyesice.
 • engo 11.06.2021 17:47
  Çalıyorsun da o insanlar da gariban kimin malını çalıyorsun kansız adam. Aşağılık herif çalışsana kazansana senin o elini kesseydi bu devlet daha yapar mıydın acaba !
 • Kesik eller 10.06.2021 18:21
  Yahu araması var....! Yakalanana kadar kaç kişinin canını yaktı kimbilir..!kısas istiyoruz kısas elleri çoktan kesilmeliimiş bu hırsızın..! Birinci olayında eli kesilmiş olsaydı bu işlere tevessül edemeyecekti..! Bu gerçek adaletin uygulamasını kimler istemiyorsa hırsızın vebaline ortaktır..!