Terör örgütü YPG/PKK'nın dün Afrin’de füzelerle hedef aldığı hastane kullanılamaz hale geldi.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın Halep'e bağlı Afrin ilçesine dün düzenlediği füze saldırısında 18 sivil hayatını kaybederken, 30 kişi de yaralanmıştı. Saldırılar nedeniyle ilçedeki evler kullanılmaz hale gelirken, Şifa Hastanesi de hizmet dışı kalmıştı. Saldırılarda yerle bir edilen hastanenin ve evlerin enkazı görüntülendi.

Harabeye dönen hastanede tercüman olarak çalışan ve saldırı sırasında hastanede olan Abdul Moin Abu Walid, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Abu Walid, “Dün saat 19.00’da biz burada hastanede çalışıyorduk. İlk saldırı Afrin çevresinde oldu. Yaralılar buraya getirildi. İkinci saldırı tam burada acil servis ve doğum servisinde oldu. 20’den fazla yaralı vardı, 2 çalışan da hayatını kaybetti” dedi.
Abdul Moin Abu Walid, “Burada çalışıyorduk ve bu bir hastane. PKK’nın saldırısının ardından işimiz durdu. Hastanenin yüzde 60’ı kullanılamaz hale geldi. Afrin’de zaten iki hastane var. Onlardan biri Şifa Hastanesi. Yaralılara hizmet edemedik, yakın hastanelere gönderdik” ifadelerini kullandı.
Saldırı nedeniyle ambulanslar dahil çoğu tıbbi ekipman da kullanılamaz hale gelirken, sivil savunma ekipleri yaralıları çevredeki hastanelere sevk etmek zorunda kaldı.

Yorumlar 16 Yorum Var
 • yiğido 14.06.2021 09:38
  Reis hastanenin durumunu rus ve abd li katillere göster.
 • Mustafa turan 14.06.2021 00:08
  Gözün aydın kılıçdar oğlu yancık İmamoğlu füzelerin parası chpkk danmı gitti belediyelerdemi gitti Sahip cıktığınız o teröristlere askerimiz en güzel şekilde çevap verecek İnşâALLAH sizde leşlere eşlik edersiniz
 • Has Diyarbakırlı 13.06.2021 23:31
  Kemal Kılıçdaroğlu nun dostları bunlar beraber seçime girecek olduğu dostlar Allah sizide de size kalben , sözlü yada fiili olarak destek verenlerin belasını versin kahru perişan etsin.
 • Gerçekler 13.06.2021 22:14
  Allah düşmanında şereflisini nasip etsin.Hep kalleş saldırılar.Cesaret yok korkak lar.Anca böyle zarar verebilirler.Allahım bunları kahreyle.
 • Ömer Faruk CAN 13.06.2021 21:59
  abd sonun olacak inşallah. garibanların ahını aldın...
Daha fazla yorum görüntüle