İsrail’de 12 yıllık Binyamin Netanyahu dönemine son veren koalisyon hükümetinin güvenoyu alması ile binlerce kişi sokaklara dökülerek, Netanyahu’nun gidişini kutladı.

İsrail’de Yamina Partisi lideri Naftali Bennett ve Yesh Atid Partisi lideri Yair Lapid öncülüğündeki koalisyon hükümetinin güvenoyu alması ile 12 yıllık Binyamin Netanyahu dönemi resmen sona erdi. Başkent Tel Aviv’de bulunan Rabin Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Netanyahu döneminin sona erişini kutladı. Göstericiler ellerinde İsrail bayrakları ile "Güle güle Bibi" yazılı pankartlar taşıdı. Bazı göstericiler ise meydana köpük sıkarak, diğer göstericilere parti havasında kutlama yaptırdı. Tel Aviv Belediye Binası ise İsrail Bayrağı silüeti ile aydınlatıldı. Kudüs'te ise Başbakanlık Konutu'nun dışında yüzlerce kişi, Netanyahu yanlısı protesto düzenledi.Benn

et ve Lapid öncülüğündeki sağ, sol, merkezci ve Arap toplamda 8 partiden oluşan koalisyon hükümeti 120 sandalyeli İsrail Parlamentosu’nda yapılan oylamada, 60 milletvekilinin lehte, 59 milletvekilinin ise aleyhte oy vermesi ile güvenoyu almıştı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Antepli hasan 14.06.2021 00:40
  Kime ne kaldı yaktiğin canlar elbet seni bulacak
 • İklimdeğişikliği 14.06.2021 00:35
  Yeni hükümet ve Başbakan Çocuk Katili haydutun devlet kademesindeki tüm işbirlikçilerini tasfiyesini yapmalı yoksa bu haydut koltuğunu kaybettiği için ülkesini ve halkını kargaşa çıkartıp kaosa sürüklemeye bile teşebbüs eder.
 • Filistin 14.06.2021 00:05
  Bir zalim gider, bir zalim gelir. Yüce Allah sununuzu getirsin inşallah.
 • İklimdeğişikliği 13.06.2021 23:35
  Duyarlı israil halkı hırsız ve çocuk katili hayduttan kurtulmuştur.