Ataşehir'de bir şirket binası önünde kadını başından vuran gaspçılar, içinde  3 milyon 300 bin lira bulunan çantayla kaçtı. Kadının eski kocası da bir kaç saat sonra intihar etti.

Güvenlik kamerasına yansıyan dehşet saat 09.40'da saatlerinde Küçükbakkalköy Mahallesi Başar Sokak'taki holdingi binası önünde yaşandı.

İddialara göre SAS Holding A.Ş. yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan (41) ve yanındaki şirket çalışanı Aydın Mert içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çanta şirket binasından çıkarak lüks cipe binecekleri sırada yanlarına bir araç yaklaştı.

Silahlı 3 saldırgan para dolu çantayı almak istedi. Ancak Koçan direnince saldırganlar silahla ateş açtı. Koçan başından Mert ise kolundan yaralandı. Sibel Koçan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, boş kovan ve araçta inceleme yaptı. 


ARAÇ İKİZ PLAKA ÇIKTI

Bu arada kaçan saldırganların kullandığı aracın ikiz plaka olduğu belirlendi. Polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Görgü tanığı Ayhan Morkoç, "Bir kadının vurulduğunu gördük. 3 el silah sesi duyduk. Arabaya bineceği sırada vurulmuş, pusu kurmuşlar herhalde" diye konuştu. Polis kaçan silahlı saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.


ESKİ KOCASI İNTİHAR ETTİ

Bu arada Sibel Koçan'ın eski kocasının olaydan birkaç saat sonra intihar ettiği öğrenildi. İntihar eden kişinin aynı zamanda şirketin ortağı olduğu belirtildi.


GASP DEHŞETİ KAMERADA

Yaşanan silahlı gasp dehşeti güvenlik kamerasına yansıdı .Görüntülerde Sibel Koçan ve yanındaki Aydın Mert'in yanında hafif ticari araç duruyor. Araçtan 2 kişi iniyor. Direksiyon da ise diğer saldırgan yer alıyor.  2 kişi araçtan inerek para dolu çantayı almaya çalışıyor. Bu sırada gaspçılarla Sibel Koçan ve yanındaki kişi arasında arbede yaşanıyor. Saldırganlar ateş ettikten sonra çantayı alıp kaçıyor.

Yorumlar 56 Yorum Var
 • Güngör kaçan 08.07.2021 17:33
  Bizler SAS mağdurları olarak şirketten veya yetkililerden bilgi almak istiyoruz bütün yatırımcılar bunu bekliyor
 • İsimsiz 17.06.2021 13:42
  Allah rahmet eylesin . şirketin bundan sonraki süreci ne olacak acaba .
 • İsimsiz 16.06.2021 19:02
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun amin
 • Erkan altay 16.06.2021 15:44
  İçeriden yardım edenler polis ekipleri sorgulama işlemi yapsınlar
 • Emin Çiftci 16.06.2021 00:05
  Ikiz plakaya caydırıcı ceza gelmesi lazım.Gaspin cezası da .Böyle büyük parastin havale ile gönderilmesi elde taşınmaması uygun olurdu
Daha fazla yorum görüntüle