İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliğinin yıkımı sırasında İHA muhabirinin darbedilmesiyle ilgili Meral Akşener'e soru soruldu. Akşener, durumla ilgili özür bile dilemeyip konuya pişkin bir açıklamayla yanıt verdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliğinin yıkımı sırasında görevini yerine getirerek görüntü almaya çalışan gazeteci korumalar tarafından hastanelik edilmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Grup Başkanvekili Türkkan'ın korumalarının saldırısı ile ilgili soruya 'pes' dedirten bir yanıt verdi. Akşener, "İlgili taraflar bununla ilgili dediler ki yanlıştır. Ne yapalım şimdi ? Ne yapayım ben..." dedi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a 11 Haziran'da düzenlenen silahlı saldırı sonrası "Geçmiş olsun" demek üzere bugün Trabzon'a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaret sonrası Akçaabat ilçesindeki bir otelde bir süre dinlendi.

A HABERİ DE HEDEF ALDILAR

Akşener'in çıkışını otel önünde bekleyen basın mensupları, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Şükrü Kuleyin'in A Haber mikrofonunu tutan arkadaşlarına yönelik şok tepkisi ile karşılaştı.

Kuleyin'in "Alın şunu buradan" diyerek tepkisi üzerine partililer araya girerek kendisini sakinleştirmeye çalıştı.

Ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, otelden çıkışında basın mensuplarının İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Kocaeli-Diloavası'ndaki kaçak çiftliğinin yıkımı sırasında görüntü alırken darbedilen İHA Muhabiri Mustafa Uslu'ya yönelik saldırı ile ilgili "Saldırıya uğrayan gazeteci ile ilgili bir açıklamanız olacak mı?" sorusu ile karşılaştı.

Akşener, bunun üzerine "Yapıldı oğlum onla ilgili açıklama. Ağzımdan çekip alırsanız konuşabilirim. Bak ben misafir geldim. Sevgi dolu olmamız lazım birbirimize. Lütfü bey kendisini aradı, babasını aradı. Bununla ilgili twit attı, ilgili kişi mahkemede" dedi.

PİŞKİN AÇIKLAMA: BEN NE YAPAYIM ŞİMDİ

Aileyi arayıp aramadığı ile ilgili soru üzerine ise Akşener "Ben niye arayacağım aileyi kardeşim. Benimle ne alakası var. İlgili arkadaşımız aileyi aradı, babasını aradı, amcasını aradı, şahsı aradı. Dövdüğü iddia edilen kişi şuan itibariyle tutuklu. Doğru bir şey mi? 'aferin iyi yaptı mı? diyorsanız hayır öyle bir şey doğru değil, yanlış. İlgili taraflar bununla ilgili dediler ki yanlıştır. Ne yapalım şimdi? Ne yapayım ben. Elbetteki yanlış elbette ki geçmiş olsun. Elbetteki görevini yapan insanlara saygı göstermek lazım. A haber bile olsa saygı göstermek lazım diğimi?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 166 Yorum Var
 • Misafir 26.06.2021 18:15
  Sayın Karamollaoğlu'nun A Haber bile gelmiş esprisinden! sonra saykn Akşener'in A haber bile olsa saygı göstermek lazım ifadesi yakışık almamış...Çok sert eleştiriler ve yayın çizgisi bile olsa bu tür benzetmeler doğru değil.Daha dikkatli olmak lazım...İHA muhabiri ile ilgili de daha net açkılama yapsa ve tavır alsa güzel olurdu...
 • Sonuna kadar ak 25.06.2021 15:40
  A haberi güya hedef göstermiş Fox u niye demiyorsun A haber canını acıtıyor çok belli sizingibilerin canı cehenneme
 • SALİH 25.06.2021 09:59
  yalan yalan hiç doğrunuz yokmu
 • Caner Can 25.06.2021 05:38
  Millet Bunların nekadar saldırgan olduğunu görüyor.
 • Komed 25.06.2021 05:02
  Hadi kalkak gidek bundan bir cacık olmaz ne bekliyoruz hakkııı
Daha fazla yorum görüntüle