Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in kendisi hakkındaki "Artı 1 TV ve Sezgin Baran Korkmaz" iddiaları sonrası çılgına dönerek, "Beni sırtımdan hançerledin. Cenazeme bile gelme" gelme diyen Uğur Dündar çark etti.

Arkadaşlarıyla yaptığı görüşmelerin ardından Özdil'i 'yanlış anladığını' ve durumun bir 'canlı yayın kazası' olduğunu ifade eden Dündar, "Yılmaz Özdil benim kardeşimdir" dedi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanmasına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Uğur Dündar'ın sert tepkisine neden olmuştu.

Özdil’in, "Sezgin Baran Korkmaz'ın karakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?" paylaşımına sert çıkan Dündar, "Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın. Karşıma çıkarsan çok fena yaparım. Cenazeme bile gelme" ifadelerini kullanmıştı.

Bugün TELE 1 canlı yayınında konuya ilişkin açıklama yapan Dündar, çark etti.

Kendisini olayın yaşandığı anda ağlayarak arayanların olduğunu vurgulayan Dündar, "Ben de o akşam hakikaten elektro kardiyografi kağıdını saklıyorum, gerçekten tehlikeli bir durumun eşiğinden döndüm. Çok üzüldüm. İnsanlar en yakınlarından hiç ummadıkları bir davranış geldiğini görünce böyle oluyor." dedi.

"YILMAZ ÖZDİL BENİM KARDEŞİMDİR"

Kendisinin kast edilmediğini şimdi anladığını vurgulayan Dündar, "O anda bana gelen mesajlarda cevap vermem gerektiği söylenmişti. Ben bu durumda o tweete gördüm. Arkadaşlarım değerli kardeşim Yılmaz'la konuşmuş. Anlıyorum ki bir yanlış anlaşılma var. Benim bunun üstüne söyleyecek lafım olamaz. Mesele benim için bitmiştir. Yılmaz bundan sonra da benim için kardeşim olacaktır. Canlı yayın kazası olduğu için üzgünüm." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 182 Yorum Var
 • Murat 26.06.2021 00:21
  Dön baba dönelim.
 • Besim gazi 25.06.2021 18:29
  Hacivat Karagöz oyunu
 • Vatansever 25.06.2021 13:40
  Hayır sen niye alındın uğur dündarm. Ucu sana dokundu diyemi yoksa bizim bilmediğimiz başka şeyler de mı var.
 • Vatansever 25.06.2021 13:30
  Bi yokolun hayatımızdan yahu. Yeter milletin kanını emdiğiniz. Şu memlekete kaç kuruşluk faydanız dokundu. İşiniz gücünüz fitne fesat. Sayenizde şeytan bile işsiz.
 • Başkan 25.06.2021 13:16
  Bunların gazeteciliği de işte böyle iki yüzlü. Bugün böyle, yarın başka
Daha fazla yorum görüntüle