Gece Görüşü programında konuşan gazeteci Hulki Cevizoğlu, Türkiye tarihinde her zaman ikinci adamlar birinci adamın brütüsü olduğunu belirtirken, CHP'de gerçekte Kılıçdaroğlu'ndan sonra İmamoğlu'nun geldiğini söyledi.

Hulki Cevizoğlu, İmamoğlu'nun kendisine biçilen rolün içinde olduğunu buna da Pigmalyon etkisi dendiğini belirterek "Anketlerde Türkiye'de ikinci adam olarak görülmesi üzerine kendisi de beklentilere göre davranmaya başladı." dedi.

Program konuklarından kamuoyu araştarmacısı Hakan Bayrakçı, İstanbul Belediye Başkanlığı'dan tek başına iktidara giden 19 yıl ülke yönetiminde söz sahibi olan bir kişi rol model de olur. Rol model ille kendi partisinden olması da gerekmez" dedi. 
Hulki Cevizoğlu, İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık konusuna değinerek "Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu'nu bulup İstanbul için aday yaptı. Bizim bildiğimiz bu. Ekmeleddin İhsanoğlu da Cumhurbaşkanı adayı olduğu zaman kimin tavsiye ettiği de uzun süre tartışma konusu olmuştu. Halen net olarak bilmiyoruz." dedi.
CHP'de ikinci adamın Ekrem İmamoğlu olduğunu söyleyen Cevizoğlu, Türkiye siyasi tarihinde ikinci adamlar birinci adamların brütüsü olduğuna dikkat çekti. "Bakın Özal- Demirel ilişkisi, Demirel-Tansu Çiller ilişkisi" dedi. Cevizoğlu merhum Cumhurbaşkanı Özal'la ilgili bir anekdota da yer vererek "Bize en yakınızdakine dikkat edin. Size en büyük zarar en yakınınızdaki adamdan gelir demişti." dedi.

Yorumlar 0 Yorum Var