Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de sağlık ocağının önünden geçerken yolda kendisini durduran doktor tarafından aşısı yapılan üniversite öğrencisi Egemen Kurtoğlu'nun hikayesini paylaştı.

TRT Haber'in haberine göre; Salgınla mücadelede aşılama yurt genelinde sürüyor. Her gün aşılamada yeni rekor kırılıyor. Bu süreçte sağlık çalışanlarının aşılama çabası da ilginç tesadüflerin yaşanmasına neden oluyor. Bu tesadüflerden birini de üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Egemen Kurtoğlu yaşadı.

Sağlık Ocağı'nın önünden geçerken doktorun kendisini davet ettiğini söyleyen Kurtoğlu, "Benim hakkım gelmişti ama geciktirmiştim aslında üşendiğim için gitmemiştim. Doktor hanım öyle söyleyince olmadım dedim, o da gel hemen yapalım dedi. Ben de 'bu kadar basit oluyor mu?' dedim hatta, 'evet bu kadar basit' dedi." diye konuştu.

"YOLDAN GEÇENLERİ DAVET EDİYORUZ"

Salgın sürecindeki gibi aşılamada da sağlık çalışanları büyük özveri gösteriyor. Doktor Lütfiye Şahin de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Geçen hafta aşı istasyonu oldu bizim kurum aşılamaya başladık. Tabii aşılar altışarlı şekilde hazırlanmış onu açmak için 6 kişinin bir arada olması gerekiyor. 6'yı tamamlamak için yoldan geçen vatandaşlara gençleri aşıya davet ettiğimiz de oldu, Egemen de bunlardan biriydi. 6 kişiyi arıyorduk, kendisine teklif ettik o da kabul etti, çok iyi etti."

Sağlık çalışanları da virüse karşı aşılama vurgusu yapıyor.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Ükeci 28.06.2021 09:41
  Takdir ve teşekkür ederiyoruz. Allah razı olsun.
 • murat caneker 28.06.2021 00:09
  Doktora ödül verilmesi lazım. Biliyoruz ki umrunda olmayan doktorlar da var.
 • Vatandaş 27.06.2021 22:41
  Evet ekonomide sıkıntılarımız var ama yinede Cenabı Allahım devletimize ve milletimjze zeval vermesin çok şükür yarınlarımız iyi olacak
 • Hakikat 27.06.2021 22:15
  Geçmiş olsun Egemen Allah hastalık göstermesin
 • Özcan 27.06.2021 22:02
  Aşılamada dünya birincisi olacağız, ha gayret kimse tutamaz bizi ekonomik olarak çok iyiyiz, sağlık sisteminde de harika işler oluyor.