CHP'li Sezgin Tanrıkulu katıldığı canlı yayında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'dostlarımız' kavramını gün yüzüne çıkardı. Tanrıkulu, HDP ile kurulan büyük dostluğu açıklarken, ''Biz dostunuzuz, bize güvenin.'' ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürekli olarak 'Dostlarımızla iktidara geleceğiz' kavramının altında HDP'nin yattığı değerlendirmeleri sıklıkla yapılırken, CHP'li Sezgin Tanrıkulu bu durumu doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.

'Dostlarımız' kavramında HDP'nin kastedildiğini söyleyen Tanrıkulu, "Genel Başkanımız sadece Millet İttifakı'ndaki partileri kastetseydi Millet İttifakı derdi. Kastının bu olmadığını, dostlarımızın geniş bir çerçeveyi işaret ettiğini söylüyoruz" dedi.

''DOSTUNUZUZ, BİZE GÜVENİN''

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu katıldığı bir canlı yayında itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu. HDP'nin büyük baskı altında olduğunu aktaran Sezgin Tanrıkulu, "Bir taraftan genel başkanlar tutuklu, örgütleri büyük baskı altında, partiye karşı kapatma davası açılmış. Biz bunları gören bir siyasi parti olarak şunları söylüyoruz. Dostunuzuz, dayanışma içerisindeyiz, umutsuz olmayın ne yaparsak beraber yapacağız. Bize güvenin" dedi.

"MİLLET İTTİFAKI'NDAKİ PARTİLERİ KASTETSEYDİ MİLLET İTTİFAKI DERDİ"

Kılıçdaroğlu'nun dostlarımızla birlikte iktidar olacağız kavramına da değinen Tanrıkulu, "Dostlarımız diyoruz o yüzden de ittifak falan filan... Genel Başkanımız sadece Millet İttifakı'ndaki partileri kastetseydi Millet İttifakı derdi. Kastının bu olmadığını, dostlarımızın geniş bir çerçeveyi işaret ettiğini söylüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • muammer 03.07.2021 13:25
    "Dostununuz" demeniz çok iyi oldu ya. Yoksa pkk 'ya dost olduğunuzu Turkiye de bilmeyecek,görmeyecek kadar geri zekâlı sen dâhil kaç kişisiniz.Ha bunu kabul etmeyen geri zekâlı çok. Ama görmeyen tek kul yok.Biliyoruz ne menem bölücü ve hain dostu olduğunuzu. Çünkü siz, TÜRK hariç,Ingilize,almana,yunana,ruma,rusa,Fransıza hatta aceme bile dost olursunuzda TEK bize DOST DEĞİLSİNİZ.