Adana’nın Kozan İlçesinde 3 gün önce evlerinin önünden kaçırılarak zorla alıkonulan 17 yaşındaki Z. G, jandarmanın başarılı operasyonu ile kurtarıldı.

Adana’nın Kozan ilçesinde 30 Haziran günü evlerinin önünden bir araca zorla bindirilerek kaçırılan ve 3 gündür aranan 17 yaşındaki Z. G, Kozan ilçe jandarma komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışma ile alıkonulduğu Ceyhan ilçesinde kurtarıldı.

Kozan’da ailesi ve yakınları tarafından sosyal medya aracılığı ile gündeme getirilen, vatandaşların da destek verdiği arama çalışmaları kapsamında her ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, 36 saat içinde kaçılan Z.G’yi zorla bindirilerek götürüldüğü Ceyhan’daki eve yapılan baskın sonucu kurtardı. Z.G’yi kaçıran zanlı Mustafa Kurnaz ise yakalanarak Kozan’a getirildi.

Z.G’nin ablası 3 gündür yaşadıklarını aktarırken kardeşini alı koyan zanlının en ağır cezayı almasını talep etti. Anne M.G ve kız kardeşi göz yaşlarını eşliğinde kurtarılan Z.G’ye dakikalarca sarıldı.

“17 Yaşındaki çocuğun ailesi zanlının müebbet almasını istiyor”

Z.G’nin Ablası F.G “ Jandarmamızdan devletimizden Allah razı olsun. Ben Adana’da oturuyorum. Annem köyde. Önce bu zanlı yengemi düşürüyor. Yengemi darp ediyor ondan kurtulunca kardeşimi arabaya zorla bindiriyor. Benim kardeşim 17 yaşında çocuk daha. Üniversite sınavına girdi, ebelik okuyor. Aklımıza gelemezdi başımıza geleceği. Ömür boyu müebbet almasını istiyorum. Öldürülen kadınlar var. Buna bir yasa gelsin gerekirse idam edilsin. Kadınlara çocuklara bu zorbalık olmasın. Allah devletimizden razı olsun biz kurtardık o da inşallah ömür boyu hapis yatar” dedi.

Z:G’y,i zorla alıkoyan Mustafa Kurnaz’ın (28) Jandarmadaki ifade işlemlerinin ardından Kozan adliyesinde hakim karşına çıkacak.

Yorumlar 26 Yorum Var
 • Emrah aydın 03.07.2021 21:24
  Elin namusna göz dikmenin cezası bizde ölümdür. Bu alçak ve yardim edenler icin,bugün cenaze için taziye çadırı kurulmustu
 • ihsan kastamonu 03.07.2021 18:30
  ağırcezası olsa tevessül edemez kimse şimdiki cezalar oyuncak gibi
 • temel 03.07.2021 18:12
  kacirma var zorla tutma var yasi kucuk terør sucu belki katliam da yapacak idi yani sayisiz suc var sikayet bile olmasa en az yuz yil ceza almasi gerek kimse kimsenin hayatini maf etme hakki yok kacir sonra evlen ceza alma bu sacmalik bitecek orta da terør sucu var
 • Ertan 03.07.2021 17:20
  Adamı vuruyorlar bu memlekette.ölmüyor diye . vuran tutuksuz yargılanıyor. kızda sağ ise kesin tutuksuz yargılanır.
 • Çağrı 03.07.2021 17:12
  İdam gelmeli başka yolu yok yok bitti bitik yol.
Daha fazla yorum görüntüle