Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesindeki meyve suyu tesisi ürün alım merkezinde ortaya çıkan mide bulandırıcı görüntüler sonrası Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Görüntülerde işçilerin toplanan vişnelerin üzerinde ayakkabıları ile gezdikleri ve bunu da gülümseyerek yapmaları ‘pes’ dedirtti.
Olay, Yeşilçiftlik beldesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, görüntüler beldede Aşağı Mahalle Muhtarı Ramazan Gökmen’in meyve suyu fabrikaları için oluşturduğu ürün toplama merkezinde çekildi. Deniz ve Mehmet isimli işçilerin çektiği ve sosyal medyada paylaştığı görüntülerde meyve suyu yapımı için alımı yapılan vişnelerin üstünde ayakkabıları ile gezen işçiler bu işi bir de gülümseyerek yapıyor. Mide bulandırıcı görüntülerde toplanan meyvelerin ise Türkiye’nin ünlü meyve suyu fabrikalarına gönderildikleri öne sürüldü. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçerken, işletmeye gerekli cezai yaptırımların uygulanacağı öğrenildi.
Öte yandan, görüntüleri çeken kişilerin meyvelerin üstünde ayakkabılar ile gezmelerine rağmen ellerine eldiven takmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

Yakın zamanda bir ekmek üretim tesisinde, geçtiğimiz yıl içinde ise süt fabrikasında çekilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 

Yorumlar 145 Yorum Var
 • Fss15 08.07.2021 20:25
  İyiki bu ülkede medya var,sağolsun adaleti sağlıyor ,bir de müge anlı
 • halit 08.07.2021 17:10
  ihracatı kösteklemek için yapılan provakasyonlar,ağır cezalar verilmeli.
 • Bakış açısı 08.07.2021 17:03
  Ben bu hareketi yaklaşık 14 yıl önce en ünlü meyve suyu üreten firmalarda gördüm, ahır çizmesiyle eziyor çoğuda çürük ve kurtlu, neden böyle yapıyorsun dediğimde ilacı var bütün mikroplardan arınıyor diyor ne kadar saçma ve cahilce bir düşünce. Bu tarihten beridir içmiyorum. Özümüze dönelim katkılı ve sağlıksız besinlerden uzak duralım. Al-yap-iç vesselam....
 • Sempeer 08.07.2021 13:57
  Halkım benim cahil halkım.
 • YANİ 08.07.2021 11:59
  Adamlar el değmeden yapıyorlar!
Daha fazla yorum görüntüle