Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan vatandaşın, Denizli’de kestiği kurbanın etlerini bozulmasın diye bulduğu teknik görenleri hayrete düşürdü.

İnegöl ilçesinde yaşayan Osman Barış, kurban kesmek için kardeşinin yaşadığı Denizli'ye hafif ticari aracıyla gitti. Kestiği kurbanın etlerini bagaja koyan Osman Barış, yaklaşık 5 saat sürecek yolculukta etlerin bozulmaması için ilginç bir teknik geliştirdi. Nalburdan aldığı plastik boruların bir ucunu aracın ön kısmında bulunan klima çıkışına monte eden adam, boruların diğer ucunu aracın bagajına uzattı. Kurduğu sistemle klimadan gelen soğuk havayı bagajdaki etlere iletti. Bu sistemle sıcak havada etlerin bozulmasını önledi.

Osman Barış yaptığı açıklamada, “6 kişi ve benim kurban etlerimizi Denizli’den İnegöl’e götüreceğim. Yol yaklaşık 5 saat sürüyor. Havalar çok sıcak. Etimin bozulmaması için bir soğutma sistemi düşündüm. Nalburdan boru aldım. Aracın ön kısmında klimadan gelen soğuk havayı borularla bagaja aktardım. Klimayı açtığımda bagajı gayet iyi soğutuyor. Klimayı çalıştırınca borular resmen buz tutuyor” dedi.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Asım 22.07.2021 00:37
  Hava akımı daha çabuk bozar. Ayrıca Kurban etleri yemek için değil biran önce ihtiyaç sahiplerine dağıtmak içindir.
 • Cenk 21.07.2021 22:14
  Etleri berbat ettin be adam......
 • zafer gülten 21.07.2021 21:37
  ayhan,adam herhalde etleri bagaca açıkta koymadı,muhtemelen kanı akmaması için kalın naylon torba yada plastik bidonlara koydu,yani etlere toz,bakteri bulaşması pek olmaz,açıkta değiller çünki.ama adam bu tertibatı yapmasaydı işte o zaman sıcaktan etlerde bakteri oluşur,bozulurdu.
 • ayhan 21.07.2021 17:48
  Bence klimada ne kadar bakteri,toz varsa etlere boca etmiş bu arkadaş.Allah kabul etsin.
 • Irfan 21.07.2021 17:39
  Klimadan gelen yani disaridan gelen mikrop ve bakterileri. Direk kurban etine. Göndermis cok temiz. Süpersiniz
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek