İspanya'nın Endülüs Özerk Bölgesi'nde yer alan Endülüs Parlamentosu Genel Kurulu'na giren bir fare, Parlamento'da büyük paniğe neden oldu.

Parlamento Genel Kurulu'nda Meclis Başkanı Marta Bosquet'in, eski Yönetim Kurulu Başkanı Susana Diaz'ın özerk atama ile Senato'nun bir parçası olması için oylamaya gideceği sırada Parlamento'ya, yerel basında taraflıdan boyutları "XL" olarak betimlenen dev bir fare girdi.

OTURUM SIRASINDA SALONA FARE GİRDİ

Parlamento üyeleri arasında "aman tanrım" seslerinin duyulduğu oturumda Başkan Bosquet, bir anda çığlık attı. Daha sonra Bosquet özür dileyerek meclis üyelerine, "Lütfen sakin olun baylar ve bayanlar, sakin olun" ricasında bulunsa da sözleri pek etkili olmadı. Bir anda kaos anlarının yaşandığı oturum sırasında oy kullanmayı unutan milletvekilleri, farenin Parlamento'dan çıktığı doğrulanana kadar koltuklarına oturmadı.

Kesintiye uğrayan oturum ise kısa bir süre askıya alınırken, farenin Parlamento'dan çıkması ile milletvekilleri arasında alkış sesleri yükseldi. Parlamento'da tekrardan düzenin sağlanmasının ardından oturuma ise devam edilerek yarım kalan oylama tamamlandı.

Yorumlar 9 Yorum Var
 • aha 22.07.2021 23:15
  fare korkusundan doğru karar verememişlerdir
 • Mustafa 22.07.2021 19:20
  Fare meclisi karıştırdı, Bir fare kadar olamadık
 • Byrm 22.07.2021 17:57
  Hadi oradan bunlar kamara şakası yapıyorlar
 • Kızılelma 22.07.2021 15:26
  Fare efendi toplantıyı yönetmek istemiş ne var bunda.Orası Avrupa değilmi.
 • zzz 22.07.2021 15:16
  AVRUPA YA İNSAN HAKLARI YA HAYVAN HAKLARI YA HEPSİ ALGI FAREDE DE HAYVAN ONUDA SEVİN NEDEN KORKUYORSUNUZ BİZİM BURDA Bİ KÖPEK VAR ADAMA DİYORUM UZAK DUR KARDŞİM KÖPEKDEN KORKUYORUM NE VAR KORKACAK DİYOR FAREDEN KORKACAK NE VAR SENİ GÖRDÜNMÜ KAÇAR KÖPEK SALdırır adama
Daha fazla yorum görüntüle