Almanya'da sel felaketinin yaşandığı bölgeye giden gazeteci Susanna Ohlen, yardım çalışmalarına katılmış gibi haber yaptı. Ohlen’in kamera arkasında üzerine çamur sürdüğü anların videosunun yayılması ile gerçek ortaya çıktı.

Avrupa’nın batısını etkisi altına şiddetli yağışlar, sel felaketi ile sonuçlandı. En az 200 kişi, yaşanan felakette yaşamını yitirdi. Selden en fazla etkilenen ülkelerden biri de Almanya oldu.

Selin ardından sokaklarda evlerden kopan enkaz parçaları ve çamurlar kaldı.

Olay sonrasında bölgeye giden RTL muhabiri Susanna Ohlen, 'Selden sonra temizlik: RTL sunucusu Bad Münstereifel'e yardım eli uzattı' başlıklı video haber hazırlayarak yayına sundu. Ohlen, haberinde yardım çalışmalarına katılmış olduğunu belirtti.

AYAKLARINA ÇAMUR SÜRDÜ

Fakat Ohlen’in çalışmalara katılmış görüntüsü vermek için üzerine çamur sürdüğü anların görüntülerinin yayılması ile gerçek ortaya çıktı.

Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde, Ohlen’in yayın öncesi ayaklarına çamur sürdüğü görüldü.

İŞİNE SON VERİLDİ

Olayın ortaya çıkması ile haber internet sitesinden kaldırıldı, 2008’den bu yana RTL’de görev yapan Ohlen'in işine son verildi.

RTL'den yapılan açıklamada, “Muhabirimizin yaklaşımı gazetecilik ilkeleri ve standartlarımıza uygun değil.” sözleri kaydedildi.

Yorumlar 51 Yorum Var
 • Vatan 1 23.07.2021 20:42
  Almanlarda sahtekarlık herzaman varki, sonra bunlar tutar diğer ülkeleri aşağılarlar.
 • MaDMaX 23.07.2021 20:02
  Tam da gezetecilik ile uygun harekettir. gazetecilik budur temelde.
 • ben 23.07.2021 19:46
  Türkiyeye gelsin ödül bile alır bekliyoruz
 • Gurbetçi 23.07.2021 19:21
  Bu kişi aynı şekilde Türkiye yi kötülemiş olsaydı, emin olan oskara aday edilirdi. Fakat konu Almanya olunca, böyle yaşatmazlar, oracıkta canını alırlar.
 • Mutlu 23.07.2021 18:18
  Türkiye vakıf kurup bu gazeteciye destek versin.
Daha fazla yorum görüntüle