İsrail'de aşı karşıtları, Başbakan Naftali Bennett'ın dün korona virüs aşısına ilişkin yaptığı açıklamaları protesto etmek için Bennett'in evi önünde gösteri düzenlerken, 5 kişi gözaltına alındı.
İsrail'de aşı karşıtları, Başbakan Naftali Bennett'ın korona virüs aşısı ile ilgili açıklamasını protesto etmek için gösteri düzenledi. Bennett'in Raanana şehrinde bulunan evi önünde toplanan göstericiler, Başbakan Bennett'ın korona virüs aşısına ilişkin dün yaptığı açıklamayı kınadı. Gösteriye müdahale eden İsrail polisi, 5 kişiyi gözaltına aldı.
Polis yaptığı açıklamada, bir grup protestocu öğleden sonra Başbakan'ın Raanana'daki evine geldiğini ve kamu düzenini bozarak oradaki trafiği kapattığını duyurdu. Polis, "Olay yerinde hazır bulunan polis ekipleri, protestocuların protesto yerine geçmelerini istedi ancak protestocular polisin direktiflerine uymadı. Polis ekipleri protestocuları tahliye etmeye başladı ve beş kişiyi kamu düzenini bozma ve polis personeline saldırma şüphesiyle tutukladı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0 Yorum Var