Maltepe'de Kurban Bayramında kesilen kurbanlıkların kellelikleri orta yerde duruyor. Bu durum, çevrede yaşayan vatandaşları da rahatsız ediyor. Ancak, Maltepe Belediyesi'ne yapılan tüm şikayetler cevapsız kalıyor.

Arıcılık yapan Metin Şahin, CHP'li Maltepe Belediyesi'ni aradıklarını ancak sonuç alamadıklarını şu ifadelerle anlattı:

"Buradan geçerken ağır bir koku hissettim. Arılığıma gittim, duramadım. Koku baş ağrısı yaptı. Metronun güvenlikçilerine sordum. Gece bir tane kamyonun döküp kaçtığını söylediler. Buraya hayvanların kellelerini kamyonlar döküp kaçmış. Maltepe Belediyesi'ni aradım. Bir türlü ulaşamadım. Telefonlar kapandı. 'Bir dakikanız kaldı, iki dakikanız kaldı' diye ayarlama yapmışlar. Telefon kapanınca umudu kestik..."

Şahin, küçükbaş hayvanlara ait kelle ve atık etlerin de olduğunu kaydederek, bazı yerlerde kendi imkanlarıyla temizlemek zorunda kaldıklarını da sözlerine ekledi. 

 

Yorumlar 111 Yorum Var
 • Ali 25.07.2021 13:51
  Bunu yapan iki cihanda yandı. Yazık çok yazık. Bunu kesen döktüyse ayrı toplayan döktüyse ayrı ayrı veballeri var. Bildik emin işin ehli olan insanlar bunu kesinlikle yapmaz yapmazdı. Benim düşüncem. Allah bu kurbanların sahiplerine yardım etsin ve kabul etsin inşallah. Allah bilir.
 • Ozgur 25.07.2021 13:46
  Maltepe belediyesine ait değil kelleler Maltepe dışından gelen bir kamyon ile gece döküp kaçmışlar şuan kimin döktüğü araştırılıyor
 • misur 24.07.2021 23:56
  siz istesiniz böyle olsun o yüzden sectiniz ve bu günaha ortaksiniz ALLAH a cevap verirsiniz ne diyelim yüce ALLAH im sizlere rahmeti ile muamele etsin
 • Gıyasettin 24.07.2021 23:45
  Yani fakirlere dağıtılabilir
 • Gözü kara 24.07.2021 23:40
  Bu aylarda ne kellepaca ne işkembe türlür etli corba ve yemek yenmez istanbul izmir ankara da
Daha fazla yorum görüntüle