Elazığ’da bir çatının güneş enerjisi paneline konarak 'Allah Allah' diye bağıran karga dinleyenleri hayretler içinde bıraktı. O anlar vatandaşın cep telefonu görüntüsüne yansıdı.

Elazığ’da merkeze bağlı Kültür Mahallesi'nde bir çatıya konan karganın Allah Allah diye bağırması şaşkınlığa neden oldu. O anları görüntüleyen Kültür Mahallesi muhtarı Murat Biter, bu durumla daha önce de karşılaştığını fakat ilk defa kaydettiğini söyledi. Evde uzanıp telefonla oynadığını belirten Biter, ''Karganın sesini duydum, Allah Allah diye zikrediyordu. Hemen balkona koşarak kargayı bekledim, tekrar o sesi dinlemek için. Birkaç defa mahallede çekmiştim. Allah’ın bir hikmeti. Hayvanın Allah Allah demesine çok şaşırdım. Benim vücudumu diken diken etti. Sesi çok net geliyor. Allah Allah diye hitap ediyor ben de bundan çok etkilendim. 2-3 yıl önce yine aynısını gördüm. Daha öncede karşılaştım sesini duydum ama nerede olduğunu kestiremedim. Nerede olduğunu gördükçe fotoğrafını çekmeye çalışıyorum. Belki bu insanlara bir ders olur” dedi.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Refik 25.07.2021 00:03
  Bizim burada da var karga yıllardır zikire devam ediyor.
 • zafer gülten 25.07.2021 00:00
  bazı kargaların ses taklit etme özelliği oluyor,bilhaasa beğendiği sesleri,kargada okunan ezan sesinden Allah sesini benimsemiş.ama yinede söyleten ,yaptıran yine Allah.öyleki ezan sesinden rahatsız olan kendini bilmezler var,ve bi karga ise ezan sesini beğeniyor ve söylemeye çalışıyor.
 • Ediz 24.07.2021 23:54
  Heryerde Allah yazıyor görebilene, herşey Allah diyor duyabilene.
 • Cengizhan! 24.07.2021 23:44
  Evde beslenmis bir kuştur,kargalar papağan gibi konuşur.
 • Mehmet 24.07.2021 23:41
  Bizim başımıza dolu yağıyor camideydik cemaat dışarı cikamiyordu dolunun yağması yarım saat sürdü Cemaat o dehşetli anlard Selfi çekiyordu İbret alan yok tövbe eden yok Allah CC önce bana sonra hepimize Nasuh tövbe nasip etsin
Daha fazla yorum görüntüle