Beyoğlu Taksim Gezi Parkı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile tezgahını kaldırmak istedikleri seyyar satıcılar arasında taşlı, sopalı bıçaklı kavga çıktı. Zabıta kolundan hafif şekilde yaralanırken, yaşanan o anlarda kameraya yansıdı.

Olay, dün Taksim Gezi Parkı’nda meydana geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri Gezi Parkı’nda bulunan seyyar satıcıları kaldırmak istedi. Taraflar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Tezgahlarını kaldırmak istemeyen seyyar satıcılar, zabıtaya mukammet göstererek taş sopa ve bıçak ile saldırırken olay yerine polis de çağrıldı. Yaşanan arbede esnasında bir zabıta kolundan hafif şekilde yaralandı, bir zabıtanın ise kıyafeti yırtıldı.

Olay yerine gelen polis, seyyar satıcıların üzerinde 2 adet bıçak ele geçirdi. Olayın ardından 3 seyyar satıcı gözaltına alındı. Yaşanan kavga anları bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • ERENS45 27.07.2021 10:22
    yanında 1-2 kişi çalışan esnafa vergilerde destek olması lazım ki seyyarın önüne geçilsin,bağkur 1155 TL, 3 ayda 1 kira devlet alıyor, yanındaki elemanı ssk göstersen 1400 TL ,elektrik ,su ,internet esnafsın diye pahalı, belediye gelir vitrin camına yazdığın yazının vergisini alır,hemde hesaplarken sene başından başlar, kullandığın araç doblo tarzıda olsa sen esnafsın taşıt pulu iki kat,her sene vize yapacaksın, yetmedi k belgen yok,src yok,psikoteknik yoksa 3000 ceza yedin ,yok bu belgeleri alayım dersen yine 3000 TL,niye sen esnafsın, yıllarca bağkurdan prim öde emekli olunca 1700 TL maaş bağlansın çok yazık...ama küçük esnaf patlama noktasında ,Allah sonumuzu hayır etsin