Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Büyük Okyanus'taki Fransız Polinezyası’na yaptığı ziyaret renkli görüntülere sahne oldu.

MACRON'A YÖRESEL KARŞILAMA

Fransa Denizaşırı Bölgeler Topluluğu içinde yer alan Fransız Polinezyası’ndaki geleneksel karşılama seremonisi, Markiz Adaları’ndan gelen yaklaşık 600 dansçı ve müzisyenin katılımıyla adeta karnaval havasında geçti. Macron'un ziyareti sırasında ada yerlileri, Fransız Cumhurbaşkanına yöresel karşılama töreni uygulayınca, Macron tanınmaz hale geldi.  Ada yerlileri Macron'un üzeirne taktığı çiçekler ile Fransız Cumhurbaşkanına "Bunları yiyip bitimek zorundasın" diye şaka yaptı. Macron bu şaka karşısında önce kısa süreli bir şaşkınlık yaşarken, ardından şaşkınlık yerini gülüşmeye bıraktı.

FRANSIZ POLİNEZYASI'NA ZİYARET

Dansçı ve müzisyenlerin yarı çıplak ve otlardan yapılmış geleneksel giysileriyle renk kattığı törende, tek takım elbise ve kravat takan kişinin Macron olması dikkat çekti. Macron burada yaptığı konuşmada, iki volkanik ada topluluğundan oluşan Markiz Adaları’nın UNESCO dünya mirası listesine alınmasına verdiği desteği yineledi.

Macron, "Bu doğa ve kültür bizim hazinemiz, bu yüzden Markiz Adaları’nın UNESCO listesinde yer almacı için sizinle birlikte mücadele vereceğim. “ dedi.

Fransa, Fransız Polinezyası’nda, 30 yıl boyunca yaptığı 200’e yakın nükleer denemenin ardından oluşan radyasyon seviyesini sakladığı için son dönemde yoğun eleştirilere hedef oluyor.

Yorumlar 44 Yorum Var
 • Zuagır 27.07.2021 23:43
  Fransız somurgelerı suraya bak adamlar nukluer denemelerle hayatı bıtırıyor yerlıler cıcek verıyor e bunlar somurge olmayı hakketmısler abı.
 • Mehmet yılmaz 27.07.2021 23:30
  Yorum yapmaya değmez sicili bozuk bir devletin adamı..
 • ayhan 27.07.2021 19:38
  Şaptı daha da bir şeker oldu.Yerden bitme islam düşmanı sevimsiz.
 • ...... 27.07.2021 19:22
  Adamlari somuruyorlar, adamlar cicekler doluyor
 • ayna 27.07.2021 19:10
  yavru gel biraz da biz dolayalım
Daha fazla yorum görüntüle