Bulgar polisinin kendi araçlarıyla Türkiye'ye gelmeye çalışan gurbetçilere yaptığı kötü muamele kameralara yansıdı. Polis memurunun durdurduğu gurbetçi aileye ait araca el koymaya çalıştığı, aracın içerisindeki gurbetçilerin ise, buna engel olmak için tepki gösterdikleri gözlendi.

OTOMOBİLE EL KOYMAYA ÇALIŞTI

Avrupa’dan Türkiye’ye kara yoluyla gelen gurbetçiler Bulgaristan polisinin zorbalığı ile karşılaşıyor. Almanya’nın Mannheim şehrinden memleketleri olan Aksaray’a gitmek için yola çıkan Türk aile hız yapmadıkları halde Bulgar polisinin 'radara girdiniz' zorbalığı ile karşılaştı. Türk aileye kötü muamele yapan polis, daha sonra da zorla otomobil kontağına el koymak istedi.

O ANLARI ANLATTI

Almanya'nın Mannheim şehrinde Aksaray’a gideceğini belirten gurbetçi Hakan Höyük, “Bulgaristan’a girdiğimizde benim kızım arabayı sürüyordu. Zaten süratli bir şekilde gitmiyorduk, yavaş gidiyorduk. Önümüzde ise seyir halinde bir tır vardı. Daha sonra Bulgar polisi aracımızı sağa çekmemizi istedi ve biz de aracımızı sağa çekip durduk. Ondan sonra yanımıza gelip hız yaptığımızı ve radara girdiğimizi söyledi. Ben de hakkım olduğu için bunun kanıtını bana gösterin dedim ve bana yok dedi. Ben de cezamı yazın o halde gidelim biz dedim, yine kabul etmedi. Benden arabanın ruhsatını ve pasaportunu istedi. Biz de daha yeni kontrollerimizi yaptırdığımız için pasaportumu ve ehliyetimi vermek istemedim. Elimden tutarak evraklarımı gösterdim ve daha o şekilde biz konuşurken ellini birden arabanın kontağına atıp aracımızın anahtarını almak istedi. O esnada ben de anahtarı almaması için elimi uzattım, kızım da anahtarı almaması için elini uzattı ve anahtarı alamadı. Ben de Bulgar polisine dedim ki madem benim kimliğimi istiyorsun, sen de bana kendi polis kimliğini göster çünkü yaka kimliği falan yoktu. Ondan sonra sert bir şekilde bize araçtan inin dedi ve biz de araçtan indik. Öbür arkadaşını yanımıza çağırdı, arkadaşı olan Bulgar polisine de aynı durumu anlattım. En sonunda bize buradan gidin dedi ve Alman Konsolosluğunu da arayacaklarını söylediler. Çünkü biz Alman vatandaşı olarak da görünüyoruz. Bu şekilde böyle bir durum ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 14 Yorum Var
 • Metin 28.07.2021 09:38
  Ben bulgaristan göçmeniyim, Almanyada yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız bulgaristan içindeki köylerde 100-120 ile geçtiğine çok defa şahit oldum birkaç defa kaza yapmamak için yol dışına bile çıktım, sonra da polis rüşvetçi oluyor, o polisler görevini yapsa gurbetçilerin yarısının arabası gider, almanyada avursturyada da köy içinden öyle geçseler ya bakalım ne yapıyorlar direk arabayı bağlıyorlar, bulgar polisler çoğu zaman göz yumuyorlar.
 • BLAUBERG 27.07.2021 22:19
  Rüşvet peşinde.bunu anlamak için zeki olmaya gerek yok
 • Metin 27.07.2021 21:48
  Bu kadar rezillik yasiyoruzda biz Bulgarlara hala misafirperver davranmamaliyiz.Ne yaparsalar görmeleri lazim.Bravo Gurbetci Aileye herseyi dogru yaptilar.
 • yeter 27.07.2021 21:45
  bu bulgarlara devletin resmen posta koyması lazım artık. yıllardır ne bu eziyet, rüşvetçilik.
 • Güzel İnsan 27.07.2021 20:53
  Bu kansız vampirlere hadlerini bildirmenin zamanı gercekten gelmiştir
Daha fazla yorum görüntüle