Muğla'nın Bodrum ilçesinde meydana gelen orman yangınına denizden de müdahale edildi. Bölgeye sevk edilen yangın söndürme gemileri sahildeki ormanları alevlerden korumak amacıyla denizden ormana doğru su püskürttü.

Muğla’da bugün Marmaris’le başlayan orman yangınları Bodrum, Milas, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde de devam etti. Bodrum’daki yangına ekipler karadan ve havdan müdahale ederken, sahile kadar yaklaşan alevlerin önüne geçmek için gemiler de seferber oldu. Balıkçı teknesinden, özel yat ve botlara kadar tüm deniz araçlarının seferber olduğu yangında söndürme gemileri de denizden sahile yaklaşarak alevlere karşı su püskürttü. İl genelinde alevlere mücadele kara, hava ve denizden devam ediyor.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • konyali 29.07.2021 22:31
    acil sonik bomba imal etmeliyiz bombayi bir ucak 8 10 tane taşımalı yangin cikinca bomba atilmali bombanin icinde yangin söndürücü olmali ve patlayinca 700 800 metrekareyi sondurmeli bunu bizim cocuklar çözer
  • zafer gülten 29.07.2021 21:45
    tüm ormanlar askeriyenin korumasına alınmalı,askerimizi bilmem nerelere göndereceğimize,ormanlarımızı koruyalım ormanlarımızı,pkk ormanlarda cirit atıyor.