Hatay'ın Kırıkhan ve Adana'nın Kozan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

28 Temmuz'da Antalya'nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından 26 farklı ilde çıkan yangınlara müdahale 4'üncü günde de devam ediyor.
Manavgat'ta üç, Muğla'nın Marmaris ilçesinde ise bir kişi yaşamını yitirdi.
Binlerce hayvan telef oldu, orman ve tarım arazileri ile bölgedeki sera alanları küle döndü.
Yangınların tehdit ettiği köy ve diğer yerleşim yerleri tahliye edildi.
Çıkan 85 yangının 74'ü kontrol altına alındı, 11'i ise devam ediyor.
Türkiye'de yaşanan yangın felaketi için birçok ülke dayanışma ve taziye mesajı gönderdi.

Yangın felaketiyle alakalı gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz.

07:58: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 85 orman yangınının 74'ünün kontrol altına alındığını bildirdi. Bakan Pakdemirli, Adana'da 2, Antalya'da 3, Mersin'de 3, Muğla'da 2, Osmaniye'de 1 olmak üzere toplam 11 yangının devam ettiği bilgisini verdi.

07:06: Hatay'ın Kırıkhan ve Adana'nın Kozan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

06:23: Muğla'nın Fethiye ilçesinin dünyaca ünlü turistlik bölgesi Ölüdeniz'in Ovacık mevkiinde orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesi sonrası yangın kontrol altına alındı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, orman yangınını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı yönünde iddialar olduğunu söyledi.

KAYNAK: AJANSLAR

Yorumlar 1 Yorum Var
  • ynene 01.08.2021 13:48
    Khukumetimizden Allahim razi olsun köstek olan muhalefete rağmen başarıyla ormanları yangınlarını sondurduler kısa zamanda daha çok gelişmiş ülkeler bile böyle durumlarda aciz kalıyor çok yaşasın hükümetimiz canla başla gece gündüz bu olayı yönetimler ve başardılar muhalefet bu ülkenin yüz karası sorsanız kim yakti diye muhalefet bilir hükümeti düşürmek için canatakli yaktirmdi hükümet kadar baslarina tas düşsün insallah bu ülke bizim hukumeti de biz seçeriz siz bu ülkeye layık birileri değilsiniz seçmez bu büyük millet sizi boşuna ormanlarımızı çabalarımızı maçlarımızı yaktirmayin soysuzlar