Muğla’nın Bodrum ilçesi Mazı Mahallesi sakinleri güvenli bölgelere tahliye edilirken, alevler evlere sıçradı. Mahalleliler çaresizce evlere sıçrayan yangını söndürmek için uğraş veriyor.

Muğla’nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesi’nde dün başlayan yangın etkisini arttırarak, Bodrum'un Mazı Mahallesi’ne sıçradı. Gece boyunca etkisini sürdüren yangın, Mazı Mahallesi’nde yerleşim yerlerini tehdit etti. Yangının iyice şiddetlenmesi ve etrafı saran dumanlar nedeniyle mahalle sakinlerinin deniz yoluyla tahliyesine başlandı. Tam bir seferberlik ilan edilen bölgede lüks yatların botları, günübirlik gezi ve balıkçı tekneleriyle İnce Yalı mevkiinden vatandaşların güvenli bölgelere tahliyesine devam ediliyor. Mazı Mahallesi ormanlık alanında etkili olan yangın ise, rüzgarın yön değiştirmesi ile bölgedeki evlere sıçradı. Yanan bazı evleri mahalle sakinleri kendi çabalarıyla söndürmeye çalışıyor.

Mazı Mahallesi’ni tehdit eden yangın bölgesine gelen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutkun ve Tayfun Yılmaz da yangın çalışmaları yerinde inceliyorlar. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de yangın söndürme çalışmalarına katılırken, aynı zamanda tahliyelerin gerçekleşmesine de yardımcı oluyor.

Yorumlar 54 Yorum Var
 • Allah Korusun 02.08.2021 12:48
  Benim anlamadigim sey Denizin dibinde bir su motoru ve Yagmurlama duzenegi her zaman hazirlayamamis mi bu insanlar. Bak Manavgatta Vatandasin birisi serasinin etrafina kurdugu Yagmurlayi/Sprinkler calistirdi ve helal olsun adam serasini kurtardi ve biz bunu Kumluca, Finike ve Kale ilcelerinde hep yapiyoruz.
 • misafir yz 02.08.2021 09:05
  çok geçmiş olsun Muğla, Antalya Allah korusun hepinizi inanınki ne yazacağımı bilemiyorum ama iki satır bir şey yazmak geldi içimden eline mikrofon alan kamera karşısına geçen insanlar hemen hükümete yükleniyor Allah aşkına bu nedir ya 19 ağustos depremi oldu devletimi karalandı hükümete mi yüklenildi bu CHP zihniyeti var ya PKK dan tehlikeli bunu böyle bilesiniz.
 • Hasan Bin selam 02.08.2021 08:32
  Korona , sel , müsilaj , yangınlar ....Acaba bize Allahın uyarısı olabilirmi uyanın kendinize gelin Rabbinize kulluk edin , Haramları terkedin gibi....Çıplaklık , tüketim , içki ,zina ,fuhuş bukadar çok oldugu bir devir varmı acaba ? Allaha isyanda bu kadar ileri giden sözde müslüman toplumlar ! tarihte hiçbir zaman gün yüzü görmemiştir !
 • Anatolia 01.08.2021 23:24
  Şu an itibariyle Marmaris turunç bölgesinden kaçtık, çok kötü yetisemiyor yetkililerimiz heryerden yanınca maalesef, helikopterler uçaklar yetmiyor çok belli, çünkü sabahtan akşama kadar bir bölge yandı hiçbir müdahale ekibi gelemedi, çünkü başka yerdeki yangını söndürmek ile mesgulduler, biz uzaklasirken İzmir orman ekipleri araçlarıyla Marmaris e gidiyorlardı, Rabbim yardımcıları olsun.
 • Avitme 01.08.2021 23:17
  Habercilere haber olsun. Uleyn inip o milli servete bi su dökemedinizmi.
Daha fazla yorum görüntüle