İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Teşkilatı bünyesindeki Sikorsky helikoptere su sepeti takılarak Milas'ta yangın söndürme filosuna katıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu, Jandarma Teşkilatı bünyesindeki Sikorsky helikoptere su sepeti (bambi) takılıp Milas'taki yangın söndürme filosuna katıldığını, "Jandarma'nın yeni başarısı, tarihimizde bir ilk!" notuyla paylaştı. Bakan Soylu sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Jandarma'nın yeni başarısı. Tarihimizde bir ilk! Jandarma Teşkilatımız bünyesindeki, Sikorsky helikoptere su sepeti (bambi) takarak Milas’ta yangın söndürme filosuna katıldı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 19 Yorum Var
 • Saatli guguk 05.08.2021 09:11
  ''O kadar buyuk yangin icin tonlarca buz kaliplarini nerden bulacaksin'' demiş bir arkadaşımız. Çözüm için absurt öneriler gelse de hiçbir fikri değerlendirmemezlik yapmayalım. Bazen bakıyorsunuz imkansız denen denemeler sorunun çözümü oluyor. Bilimde sadece eldeki şartlara göre çözüm olmuyor. Çok yenilikçi düşünceler denendiğinde çözüm olabiliyor.
 • Murat 05.08.2021 08:47
  Ormanlara çam ağaçları yerine yangına karşı dirençli başka tür ağaçlar dikilmelidir.
 • HAKAN CEM KALYONCU 05.08.2021 01:01
  Seyfi kardes o kadar buyuk yangin icin tonlarca buz kaliplarini nerden bulacaksin cok merak ettim dogrusu
 • Adalı 05.08.2021 00:39
  Allah devletimizi milletimizi korusun. Daha da iyileri olacak inşallah.Yeter ki içimizdeki fitne ve fesatçılara prim vermeyelim
 • seyfi 04.08.2021 23:59
  su yerine buz atilsa sundurme konusunda an etkilisidir suyu dukersin saniyeler icnde buhar olur biter ama buz atilsa hem atesi agirlastirmasi hemde sundurmesi daha cabuk olur su ancak ev araba bu turseylerde sundurmesi kolay olur böyle orman atesine buz kutleleri atilsa ......
Daha fazla yorum görüntüle