Muğla’nın Kavaklıdere ilçesindeki orman yangınında alevlerin kara yoluna kadar ilerlemesi sonucu Azerbaycanlı muhabir ve kameraman alevlerin arasında kalmaktan itfaiyecilerin müdahalesiyle son anda kurtuldu.

Azerbaycanlı gazeteciler, Azerbaycanlı ve Türk itfaiyecilerinin çalışmaları sayesinde alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtuldu. Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadele eden ekipleri çekmek için Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde bulunan Azerbaycan’ın İctimai TV televizyon kanalı muhabiri ve kameramanı görevlerini gerçekleştirirken, yangının bir anda genişlemesi sonucunda alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtuldu. Azerbaycan’ın İctimai TV televizyon kanalı muhabiri, "Korkma, kaçma panik yok çek Sema. Korkma korkma gel gökten kül yağıyor. Biz yine de korkmuyoruz! Öz kardeşlerimizin yanındayız onlar bunun da üstesinden de gelecekler." dedi.

 

Alevlerin yayıldığı bölgeden hızla ayrılan muhabir ve kameramanın sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, ikilinin yayına kaldıkları yerden devam ettiği görüldü.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Vay bee 05.08.2021 13:40
  Ateş Düştüğü yeri yakıyor Ve Sonra YANGIN Sönünce Kül yağıyor .!!! Korkmamakta gayet normal doğal yani ..
 • Hakkı An 05.08.2021 13:26
  HELAL SİZE korkusuz, GARDAŞLIK BUDUR. Elemde kederde yi günde kötü günde; yan yana, el ele, yumruk yumruğa.
 • Yusuf 05.08.2021 12:51
  Gardaşlar sağ olsun. Fakat bu yangınların arkasında ERMENİSTAN var;ormanlarımızı askerlerine (PKK) yaktırıyorlar,mesaj ulaştı inşaallah devletimiz gereğini yapacaktır
 • Osmanlı 05.08.2021 10:40
  Helal olsun. Bizim içimizdeki hainler her şeyi çarpıtırken hakiki kardeşlerimiz hakkı söylüyor
 • İlyas 05.08.2021 10:40
  Allah kardeşliğimizi daim eylesin.