Emirhan Yalçın, Ankara'da yabancı uyruklu kişilerle çıkan bıçaklı kavgada yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Emirhan Yalçın'ın babası Osman Yalçın, Altındağ ilçesinde yaşanan olaylara karşı birlik çağrısında bulundu. Oğlunun vefatının ardından yaptığı açıklamaların bir basın kuruluşu tarafından çarpıtıldığını ifade eden Yalçın, 'Kendime yediremedim. Ben yalan konuştuğum takdirde kaybettiğim gündür. Ben her zaman doğruların yanındayım. Benim devletim var olsun. Her döndüğümde devletim arkamdaydı.' diye konuştu.

Vatandaşlara birlik çağrısında bulunan Yalçın, 'Hep bir olmalıyız. Birlikten dirlik doğar. Devletimizi tutmalıyız, kaybetmemeliyiz. Devletimiz çok büyük. Devletimiz varsa biz varız. Her döndüğümde devletim arkamdaydı.' ifadelerini kullandı.

Yalçın'ın hayatını kaybetmesinin ardından Altındağ'da bazı gösteri ve olaylar çıkmış, sosyal medya üzerinden provokasyon yaptığı ve olaylarda mala zarar verdiği belirlenen 76 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 38'inin yağma, kasten yaralama, hırsızlık, uyuşturucu madde bulundurma/ticareti vb. suçlardan kaydının bulunduğu açıklanmıştı.

BAKAN GÜL'DEN TAZİYE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara'nın Altındağ ilçesinde 3 gün önce çıkan kavgada öldürülen Emirhan Yalçın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Beraberinde Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ile kurulan taziye çadırını ziyaret eden Gül, Emirhan Yalçın'ın babası Osman Yalçın'a başsağlığı diledi.

Böyle olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Gül, "Herkes kurallara uymak zorunda. Kim karşı çıkar yanlış yaparsa da elbette bunun cezasını çekecektir, görecektir. Kimsenin huzuru bozmaya, kamu düzenini bozmaya hakkı yoktur. Bunu yapanlar da karşısında hukuku elbette bulacaktır. Kim suç işlemişse tabii ki o suç işleyen cezasını çekecektir." dedi.

Emirhan Yalçın’ın davasının takipçisi olacaklarını belirten Gül, "Emirhan’ın faillerini ve bu işi yapanları buluncaya, adalet yerini buluncaya kadar bu dava da bizim davamız, hiç merak etmeyin." ifadesini kullandı.

Emirhan’ın defin sürecine ilişkin de bilgi alan Gül, benzer olayların bir daha yaşanmasını isteyen aileye "Her türlü tedbir alınıyor hiç merak etmeyin, hepsi yakından takip ediliyor. Kim kurallara uymuyor, kim yanlış yapıyorsa hepsinin titiz şekilde takibi yapılıyor. Müsterih olun." yanıtını verdi.

Bakan Gül'ün, Emirhan’ın adının bir okula ya da parka verilmesi yönündeki talimatı üzerine Altındağ Belediye Başkanı Asım Bal, evinin yakınındaki bir parka Emirhan Yalçın adının verileceğini söyledi.

Taziye ziyaretinde, ailenin isteği üzerine Kur'an-ı Kerim de okuyan Gül, daha sonra ise şu açıklamalarda bulundu:

"Hepimiz aynı aileyiz, hepimiz biriz. Her zaman yanınızdayız sonuna kadar da takip edeceğiz. Ülkemiz, milletimiz büyük, bu sorunları telafi edecek güçteyiz, milletimizle birlikte bunları aşacağız. Sizin acınız bizim de acımız. Daha fazla tedbirler alınarak bu tür vakaların bir daha yaşanmaması adına hep beraber müteyakkız da olacağız, tedbirlerimizi alacağız. Bu tür hadiseleri bir daha yaşamamak istiyoruz, Rabb'im sizlere sabır versin."

 

Yorumlar 26 Yorum Var
 • Kaleli 14.08.2021 12:21
  Faşist kafalara laf anlatmak zor ALLAH izan ve iman versin ümmet bilinci olmadıkca daha çok başımız ağrır......
 • jljyugılh 13.08.2021 23:16
  istihbarata büyük iş düşüyor uyumasın istihbaratçılarımız Suriyelilerin içindeki muhaberat esedçi itleri temizleyin suriyeli diye pydlilerde gelmiştir bunları temizlemeniz gerekiyor bian önce Allah yardımcınız olsun
 • Hüseyin 13.08.2021 22:47
  Allah rahmet eylesin Rabbim sabır versin acılarını dindir sin bu acıları fırsat bilip siyasi rant peşinde çırpınanlar da utansın metanetli baba bile acısına rağmen sağduyulu tepki veriyorsa durumu istismar edenler utansın
 • S.uysal 13.08.2021 22:45
  Bu ülkede suça karışan her yabancı sınırını edilsin.
 • Osmanlı 13.08.2021 22:30
  Bu gün işyerime tanıdığım hayvancılıkla uğraşan biri geldi o an reis tv de konuşuyordu kendisi chp lı olduğu için laf atmaya başladı mülteciler üzerinden bende dedimki usta senin yanında 4 afgan ve suriyeli var niye diyince benim ihtiyacım var kendi vatandaşını çalıştır yok niye millet rahat ihtiyaç yok demi utanmadan bide algı yapıyor bunlar hep böyle sahtekar
Daha fazla yorum görüntüle