Yargıtay'ın yeni binasının Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın duası ile açılması "Laiklik" bahane edilerek İslam düşmanı bazı medya organlarında eleştirilmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın dua ederken aynı karede olduğu anları eleştiren Ayşenur Arslan "Türkiye İran olmaz söyleminden gele gele buraya geldik" dedi. 

"TÜRKİYE İRAN OLMAZ SÖYLEMİNDEN NEREYE GELDİK"

Halk TV'de Medya Mahallesi programını sunan Arslan adalet dini olan İslam'ın böylesi anlamlı bir etkinlikte Yargıtay'ın yeni binasının dualarla açılmasına nefret kusarak "Bir şey olmaz noktasından, Türkiye İran olmaz söyleminden gele gele buraya geldik. peki okullardaki eğitim, etkinlikler... gerçekten neresindeyiz biz laik cumhuriyetin?" ifadelerini kullandı.

"FETVA KELİMESİNDEN HOŞLANMIYORUM"

İslami terminolojiye nefretini de saklamayan Arslan Fetva kelimesi üzerinden yine Diyaneti hedef alarak "Fetva kelimesinden hoşlanmıyorum. Diyanet İşleri neticede müdürlük yahu. Bürokraside bir makam. Ne demek fetva, kime göre veriyor bu fetvayı. Öyle bir makam mı var, hayır, yalan söyleniyor." dedi.

MERDAN YANARDAĞ: BÖYLE BİR TÜRKİYE OLAMAZ. BU ORTA ÇAĞ RİTÜELİDİR

Dün de Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ canlı yayında Yargıtay'ın yeni binasının dualarla açılması hakkında "Ali erbaş kimi temsil ediyor, hangi anlayışı? Ya böyle bir Türkiye, böyle bir dünya yok. Böyle bir Türkiye olamaz. Bu Orta Çağ ritüelidir." ifadelerini kullanmıştı.

İSMAİL SAYMAZ: LAİKLİĞİN RUHUNA FATİHA OKUNUYOR

Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz da açılış töreninde dua okunmasına Twitter'da "Fotoğraf bugün yeni adli yılın açılışında çekildi. Halbuki devletin dini adalettir. Adalet kalmayınca… Laikliğin ruhuna Fatiha okunuyor." sözleriyle tepki göstermişti.

CAN ATAKLI: EN KÖTÜSÜ BU GÖRÜNTÜYE ASKER İTİRAZ ETMİYOR

Gazeteci Can Ataklı YouTube kanalından dua ile açılış yapılmasının yanlış olduğunu ve askerin itiraz etmemesinden rahatsızlık duyduğunu su sözlerle ifade ett;

Bu toplumu yanlış yere götürür ve devlet yönetiminde dini öne alıp da dini bir takım kurallarla yönetmeye kalkan hiçbir ülke bugüne kadar kalkınmamış. Dinle yönetilen devletlerden ya da dini kuralların hukukunda ve sosyal yaşamında hakim olduğu hangi devlet ileri? Ama maalesef bu görüntüye en kötüsü asker itiraz etmiyor, yargı itiraz etmiyor, iş dünyası zaten itiraz etmiyor, medyanın tamamına yakını kontrol altında. oradan aykırı bir ses çıkmıyor. Bu durumda giderek toplumda da şöyle bir şey oluyor; "Normali bu, zaten burası Müslüman ülke" yanlış bu!

Yorumlar 499 Yorum Var
 • Bilal 09.09.2021 14:19
  Ne oldu şarap bardağı kaldırmadı o yüzenmi rahatsız oldunuz. Öyle yapsaydı alkışlardınız demi.
 • Osmanlı1453 09.09.2021 13:29
  Ya arkadaş bunlar kafirse kâfiriz desin. Ulan manyaklar biz elhamdülillah müslümanız. Sizi rahatsız eden bu olmamalı. Adaletsizlik varmı yokmu ülke doğru yönetiliyormu yönetiliyormu siz buna muhalefet yapın dengesizler. İşiniz gücünüz din iman münafıkmısınız ?Hayırdır
 • Hadi-ordan* 04.09.2021 14:09
  Ya bunlara tercih hakkı verilsin kimliklerine hangi inanca mensupsa özgürce yazdırsınlar çok kafa şişiriyorlar.Şunlara bak bir avuç kendini aydın sanan bir zihniyet islamla uğraşıp duruyor saygısızlar !!
 • İlhan şengül 03.09.2021 19:39
  Laiklik elden gidiyeeaahh
 • ibrahim 03.09.2021 17:24
  Kudurtmuş Reis bunları .. Durmak yok yola devam .:)))
Daha fazla yorum görüntüle