Edirne’de Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç, dezavantajlı öğrencilerine ayakkabı alabilmek için hafta sonları inşaatlarda amelelik yapıyor.
Edirne’de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç bazı öğrencilerin ayakkabılarının yırtık olduğunu fark etti. Bunun üzerine bireysel olarak harekete geçen Çekiç, hafta sonu inşaatlarda amelelik yapmaya başladı. İnşaatlarda kazandığı yevmiye ve inşaat sahibi, ustaların destekleriyle 128 öğrencinin ayakkabı ihtiyacını karşılayana kadar çalışmaya devam edeceğini vurguladı.
Dezavantajlı öğrencilerin çok olduğunu ve Mithatpaşa İlkokulu’nda müdürlük yaptığını dile getiren Ertan Çekiç, yüz yüze eğitimin başlamasıyla bazı öğrencilerin ayakkabılarının eski olduğunu fark ettiğini ve öğrencilerine ayakkabı alabilmek için inşaatlarda yevmiyeli amelelik yaptığını söyledi.
Çekiç, “Öğrencilerimin fırsat eşitliğinden en üst seviyede yararlanabilmeleri için ne yapabilirim diye düşündüm. Ben Şükrüpaşa Mahallesi'nde bulunan bir inşaatın ustalarıyla görüşerek, onların da desteğiyle bu kararı aldım. Ben amelelik onlar da ustalık yaparak, ihtiyacı olan öğrencilerime destek olacağız. Ben bugünkü yevmiyemi, ustalar ise kendi yevmiyelerini okulumuzun öğrencilerine ayakkabı ihtiyacı olarak sağlayacağız. Edirne’de gerçekten eğitime destek olan herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bugün 1 kişi ile 2 öğrencinin ayakkabı ihtiyacı karşılanacak, biz 10 kişiyiz böyle olunca 20 öğrencinin ayakkabı ihtiyacını bugünkü çalışmamızla karşılamış oluyoruz” dedi.
İnşaat sahibi Nurettin Ertek, eğitim için katkıda bulundukları için sevindiklerini belirterek, “Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan hocamız geldi ve bizimle çalışmak istedi. Durumu olmayan öğrencilerine ayakkabı alabilmek için inşaatımızda amelelik yapıyor. Bizde eğitime katkıda bulunmak için desteklerimizi veriyoruz” şeklide konuştu.
Gururlandıklarını belirten inşaat işçisi Sadık Alpdeyin, “Gururlandık yani. Böyle öğretmenleri bu zamanda görmek gerçekten gurur verici ve bizde kendisini Tebrik ettik ve bizde kendisini destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün insanlara bu şekilde yardım çağrısında bulunuyoruz. Her şey eğitim için her şey çocuklar için” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar 14 Yorum Var
 • Kafkaskartalı 13.09.2021 17:42
  Çok güzel bir hareket örnek olsun cebinden 1 kuruş çıkarmayan dolandırılara paralarını kaptıran klavyenin başında millete kılavuzluk yapan kargalara da rehber olsun.Artık böyle şeyleri insanların görmesi için yapmak gerekiyor.Reklam diyenler sizde böyle reklamlar yapında sizide izleyelim fenomen olun.Yeterki böyle şeyler yapın.
 • hakkı 13.09.2021 16:48
  Yalan aklınca show yapıyor. Tipik acitasyon. Kesinlikle sosyal medya fonemen lik pesinde. Çok acıyor San o aldığın 1500 TL egitime hazırlanma ödeneği die yalan yere verilen parayı bağışla. Güya iş yapıyor
 • KÜRŞAD 13.09.2021 15:53
  Niyet güzel ama yöntem yanlış reklam kokan hareketler bunlar yönetişim yeteneği olan müdür sivil toplum örgütlerini harekete geçirir ihtiyacını öyle karşılar
 • misafir 13.09.2021 15:51
  Tebrikler hocam emeğinize bereket elinize sağlık
 • batu 13.09.2021 15:25
  başka müdürler devletin ona verdiği makamı bırakmamak için hava atar.. hocam müdürken bile güzel gönüllü.. Rabbim sizden Razı olsun ve sizin gibileri görüp sayıları arttsın..
Daha fazla yorum görüntüle