Düzce'de, elektrik firmasında işçi olarak çalışan 1 çocuk babası Çetin Uludağ (33) şehirlerarası otobüs terminali girişinde poşet içinde bulduğu 50 bin lirayı polise teslim etti. Çetin Uludağ, "Bu para birisinin ameliyat ya da kredi borcu taksiti olabilir. Vicdanen teslim etmem gerektiğini düşündüm" dedi

Düzce'de bir firmada elektrik tamir ve tadilat işleriyle uğraşan Çetin Uludağ, dün bisikletiyle Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali civarına geldiğinde bir poşetin üzerinden geçti ve poşetin kabarıklığından şüphelenerek yerden aldı. Poşetin içine bakan Uludağ, para olduğunu görünce durumu hemen polise bildirdi. Polis ise en yakın nokta olan terminal girişindeki polis noktasına götürerek parayı teslim edebileceğini söyledi. Çetin Uludağ parayı polise teslim etti. Polis ekipleri 50 bin lira parayı tutanakla teslim aldı. Polis, paranın sahibini bulmak için çalışma başlattı. 
Çetin Uludağ, parayı alıp gitmek yerine polise teslim etmeyi tercih ettiğini anlatarak, "Bisikletle giderken bir poşetin üzerinden geçtim. Poşetin bu kadar kabarık olmasına imkan vermedim. İçine baktığımda yüklü miktar para olduğunu gördüm. Direk polis imdat hattını aradım. Otogar girişinde polis var ona teslim et dediler. Polis arkadaşımıza teslim ettim. Parayı bulduğumda haram paranın kimseye yaramayacağını düşündüm. Bir gariban ya da zenginin olabilir bu hiç fark etmez. Ama her zaman bir garibanın olduğunu düşünmek gerekiyor. Belki çok ihtiyacı olan biri, belki çoluk çocuğunun ameliyat parasıdır. Fındık parası olabilir, araba alacaktır biriktirdiği para olabilir ya da kredi borcunu ödemek için topladığı paradır diye düşünüp getirdim. Vicdanen teslim etmem gerektiğini düşündüm." dedi.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Muhammet ELİYATKIN 13.09.2021 19:27
  Birisi çok azımız böyledir demiş bir çoğumuz böyleyiz merak etmeyin :)
 • Abdullah 13.09.2021 17:02
  bizin her an gören Rabbimiz var, onun emir ve yasaklarina uyanlar kurtulusa ernlerdir
 • yabancı 13.09.2021 16:58
  EYVALLAH kardeşim iyiki varsın ALLAH sayınızı arttırsın
 • adım ne 13.09.2021 16:54
  çok azımız böyleyiz bilginize tükiye bu halde
 • Habib Erdem 13.09.2021 16:53
  Allah razı olsun kardeşim mevlam san kendi hazinesinden bol bol nimetler versin inşaallah
Daha fazla yorum görüntüle