Mersin'de evinin kapısına ırkçı söylemler yazıldığı iddia edilen kişinin, iltica talebinin kabul olabileceği düşüncesiyle olayı kendisinin gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 11 Eylül tarihinde merkez Yenişehir ilçesi Menteş Mahallesi’nde bir sitede yaşayan E.A., kapıcı dairesindeki evinin kapısına 'Defol, Kürt, Alevi, ölüm' şeklinde yazı yazılıp işaret konulduğu iddiasıyla polise başvurdu. Sosyal medyada da yayınlanan olay büyük tepki çekerken, bazı basın yayın organlarında da haber oldu.

Mersin Emniyet Müdürlüğünce olayla ilgili yürütülen soruşturma ve yapılan araştırma neticesinde, olayı gerçekleştiren kişinin ikamet sahibi E.A. olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şahsın emniyetteki ifadesinde, kaçak olarak yurt dışına çıkmayı planladığını, bu şekilde iltica talebinin kabul olacağını düşündüğünü, bundan dolayı yazıyı kendisinin yazdığı akabinde ihbarda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

İşlemlerinin ardından 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Yorumlar 65 Yorum Var
 • Enmare Kürdi 15.09.2021 12:07
  Bunlara akilli hdpkk ve chpkk veriyor
 • Ömer 15.09.2021 09:45
  CHP nin kirli oyunlarını şeytan dahi oynayamaz teşekkürler türk polisi bir şeytanın aklına gelmeyecek bir oyunu yine bozduğu için
 • MURAT 15.09.2021 09:12
  milletin ruh hali bozuk
 • MUSTAFA 15.09.2021 09:07
  Böylelerine Vatana ihanetten işlem yapması gerekir kanunların,resmen provakasyon ve ülkenin karışmasına sebep olabilecek bir davranış.
 • Manisalı 15.09.2021 08:53
  Buna da kendi kazdığı çukura düşmek denir.
Daha fazla yorum görüntüle